Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Supra sa predvádza aj v pohybe

VIDEO
Na internet sa predčasne dostala oficiálne reklama, v ktorej japonské kupé naznačuje svoje schopnosti na jazdu bokom.
1 12.01.2019 / Marek Pokrývka

Fanúšikovia automobilky Toyota odpočítavajú posledné hodiny do premiéry dlho očakávanej piatej generácie typu Supra. Športové vozidlo má debutovať na pôde autosalóna v Detroite dňa 14. januára, teda už o dva dni. Na odhalenie jeho dizajnu však už čakať netreba. Japonská novinka bola totiž obeťou viacerých únikov a šnúra aktuálne pokračuje.

Supra bude mať opäť zadné kolesá poháňané radovým šesťvalcom

Akoby nestačili fotky maskovaných prototypov naznačujúce zachovanie štýlu štúdie FT-1, v polovici decembra vypľul internet záber prednej časti kupé. O niečo neskôr nasledoval zadok. Pred týždňom sa v digitálnych vodách ukázali kompletné obrázky automobilu a teraz už prišlo na rad oficiálne video. Na ňom sa Supra predvádza aj v pohybe a so zvukom prepĺňaného šesťvalca.

Krátky spot pravdepodobne určený pre televízie mal podľa všetkého zostať ešte nejaký čas v tajnosti, no objavil sa predčasne. V podstate len potvrdzuje autentickosť predtým uniknutých materiálov. Toyota v ňom ukazuje nielen príťažlivé krivky, ale aj chuť na jazdu dverami napred. Podľa všetkých indícii pôjde o zábavnú mašinu.

Celkom nová Supra už je plne odhalená

Na internete sa dostali kompletné fotky japonského kupé, ktoré opäť potvrdzujú malé zmeny základných tvarov oproti konceptu.

Toyota Supra piatej generácie vznikne na rovnakej technike ako nové BMW Z4 a dostane prevzatý radový šesťvalec s objemom tri litre. Mal by ale mať svojské naladenie. Výkon zatiaľ nepoznáme, no asi sa výrazne nevzdiali od hodnoty 250 kW (340 k) dosahovanej pod kapotou bavorského roadsteru. Detailné technické informácie o kupé sa dozvieme už onedlho.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×