Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Supra sa predvádza aj v pohybe

VIDEO
Na internet sa predčasne dostala oficiálne reklama, v ktorej japonské kupé naznačuje svoje schopnosti na jazdu bokom.
1 12.01.2019 / Marek Pokrývka

Fanúšikovia automobilky Toyota odpočítavajú posledné hodiny do premiéry dlho očakávanej piatej generácie typu Supra. Športové vozidlo má debutovať na pôde autosalóna v Detroite dňa 14. januára, teda už o dva dni. Na odhalenie jeho dizajnu však už čakať netreba. Japonská novinka bola totiž obeťou viacerých únikov a šnúra aktuálne pokračuje.

Supra bude mať opäť zadné kolesá poháňané radovým šesťvalcom

Akoby nestačili fotky maskovaných prototypov naznačujúce zachovanie štýlu štúdie FT-1, v polovici decembra vypľul internet záber prednej časti kupé. O niečo neskôr nasledoval zadok. Pred týždňom sa v digitálnych vodách ukázali kompletné obrázky automobilu a teraz už prišlo na rad oficiálne video. Na ňom sa Supra predvádza aj v pohybe a so zvukom prepĺňaného šesťvalca.

Krátky spot pravdepodobne určený pre televízie mal podľa všetkého zostať ešte nejaký čas v tajnosti, no objavil sa predčasne. V podstate len potvrdzuje autentickosť predtým uniknutých materiálov. Toyota v ňom ukazuje nielen príťažlivé krivky, ale aj chuť na jazdu dverami napred. Podľa všetkých indícii pôjde o zábavnú mašinu.

Celkom nová Supra už je plne odhalená

Na internete sa dostali kompletné fotky japonského kupé, ktoré opäť potvrdzujú malé zmeny základných tvarov oproti konceptu.

Toyota Supra piatej generácie vznikne na rovnakej technike ako nové BMW Z4 a dostane prevzatý radový šesťvalec s objemom tri litre. Mal by ale mať svojské naladenie. Výkon zatiaľ nepoznáme, no asi sa výrazne nevzdiali od hodnoty 250 kW (340 k) dosahovanej pod kapotou bavorského roadsteru. Detailné technické informácie o kupé sa dozvieme už onedlho.


Video
Najnovšie články
Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Dacia je v súčasnosti úspešným výrobcom cenovo dostupných automobilov. Nízka cena je atraktívnym lákadlom a na cestách to vidieť. Zostanú Rumuni natoľko...

“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×