Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Clarkson: Najlepšie i najhoršie autá z 2018

FOTO
Slávny britský žurnalista ocenil päťku výkonných automobilov a prekvapil kritikou modelov Audi Q8, Dacia Duster či Volvo V60.
9 11 príspevkov 11.01.2019 / Marek Pokrývka

Asi najznámejším motoristickým novinárom na svete je Jeremy Clarkson. Bývalý líder moderátorského tria relácie Top Gear sa preslávil ostrým humorom a množstvom kontroverzných výrokov, ktoré neboli vyhradené len pre televízne obrazovky. Svoje názory často púšťa aj do novín a na internet. Po vianočných sviatkoch už tradične zosumarizoval najlepšie a najhoršie autá uplynulého roka, ktoré publikoval v špeciálnej prílohe tradičného nedeľníka Sunday Times.

Novinárov rebríček opäť preukázal jeho náklonnosť k športovým modelom 9 fotografií v galérii Novinárov rebríček opäť preukázal jeho náklonnosť k športovým modelom Zdroj: Youtube (Amazon Prime)

Absolútnym vrcholom noviniek z 2018 bolo podľa britského žurnalistu Lamborghini Huracán Performante, ktorému dal ako jednému z mála vozidiel päť hviezdičiek. Vyzdvihol jeho rýchlosť i vzrušujúci charakter ostrého desaťvalcového býka. Druhým vozidlom oceneným plným počtom hviezd bol opäť športový model, konkrétne Porsche 911 GT2 RS. Najsilnejšia deväťstojedenástka všetkých čias je podľa Clarksona brilantná. Je pritom známe, že nie je fanúšikom tejto značky.

Do prvej päťky vlaňajších debutantov zaradil Angličan aj sedan Alpina B5, ktorý je z formálneho hľadiska sériovým vozidlom. Reálne však ide o upravené BMW radu 5. Alternatíva k fabrickému modelu M5 má osemvalec naladený na 441 kW (600 k) a Jeremy ju označuje za perfektné auto po všetkých stránkach. V rebríčku známeho patriota nemohli chýbať autá z jeho domoviny, britský novinár dal palec hore modelom Aston Martin Vantage i Bentley Continental GT.

>>> TIETO AUTÁ SÚ NAJ PODĽA JEREMYHO CLARKSONA <<<

Okrem pätice najlepších áut špecifikoval Clarkson aj tie najhoršie. V tejto nelichotivej kategórii zvíťazil Abarth 695 Rivale, ktorý je ťažko ovládateľný a má veľmi tvrdé pruženie. Slabé hodnotenie dal žurnalista prekvapujúco aj modelu Audi Q8 vyrábanému v Bratislave. Keďže ide o konkurenta pre BMW X6, je to podľa neho auto pre šialených ľudí. Negatívne hodnotenie dostala tiež Dacia Duster. Údajne je škaredá a má slabý motor, kritiku si vyslúžil zlatý lak i cena testovaného exemplára.

Kontroverzný Clarkson ukázal dobré srdce

Výmena kolesa by mala patriť medzi základné šoférske zručnosti. Nie každý je však v tejto činnosti doma a mnohí vodiči či šoférky si ju nevyskúšajú celé roky. Zdá sa, že populárny Jeremy Clarkson...

Jeremy dal zlé skóre aj limitovanému modelu MINI 1499 GT odkazujúcemu na históriu značky. Veľkým problémom v ňom bolo tvrdé pruženie a množstvo športových doplnkov, ktoré nezodpovedali nedostatočne výkonnej pohonnej jednotke. Do päťky zlých sa prekvapujúco dostalo Volvo V60. Doplatilo najmä na slabý diesel, novinár však vypichol aj údajnú asexuálnosť značky. S tým nemôžeme súhlasiť. Hodnotenie krásneho švédskeho kombi je ďalším dôkazom toho, že Clarksonove názory bývajú často veľmi subjektívne.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Sú vaše pneu bezpečné? Takto si to viete overiť

Podľa nemeckých médií plánuje Volkswagen vybudovať v Turecku novú fabriku, ktorá má vyrábať modely viacerých koncernových značiek.

Volkswagen plánuje vybudovať v Turecku nový závod

Milovníci automobilov značky Volkswagen by si mali nachystať približne 100 eur. Nemecký gigant do ponuky uvádza novinku, ktorá je vystrihnutá zo sveta...

Novinka VW: Nečakaná vychytávka z Bentley

Napriek revolučným zmenám v technológiách existuje staré pravidlo, ktoré stále platí: nové autá sa musia opatrne zajazdiť. Spôsob, akým sa to udeje, nemožno...

Nevedomé chyby: Ako správne zajazdiť auto?

Začiatkom septembra spoznáme nástupcu kontroverzného malého SUV. Ponechá si viaceré charakteristické rysy, no môže vyzerať príťažlivejšie.

Nissan avizuje Juke druhej generácie

Rakúsko prvýkrát prekonalo päťmiliónovú hranicu v počte registrácií nových vozidiel za jeden polrok.

V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×