Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Zafira bude žiť ako van s génmi PSA

Trio francúzsko-japonských dodávkových vozidiel doplní štvrtý člen, ktorý bude dostupný s pohonom 4x4 i čisto elektrickou technikou.
10 3 príspevky 11.01.2019 / Marek Pokrývka

Automobilku označenú bleskom reprezentoval v segmente MPV dlhé roky typ Zafira. Kedysi bol pomerne úspešným produktom, ale spolu s mnohými súpermi doplatil na rast popularity SUV. Opel ho už stiahol z viacerých trhov. Čoskoro tretia generácia úplne skončí, no jej označenie má v portfóliu firmy figurovať naďalej. Vozidlo však bude mať výrazne odlišnú podobu.

Zafira Life sa od svojich súrodencov odlišuje len niekoľkými detailmi 10 fotografií v galérii Zafira Life sa od svojich súrodencov odlišuje len niekoľkými detailmi Zdroj: Opel

Rüsselsheim v týchto dňoch informoval, že známe meno opäť použije. Zafira bude žiť ako van s génmi PSA. Dostane prívlastok Life, ktorým nemecká značka identifikuje osobné verzie áut dostupných aj v úžitkovom vyhotovení. Tým bude ďalšia generácia dodávky Vivaro. Už teraz je jasné, že namiesto typu Renaultu Trafic pôjde o súrodenca pre Citroën Jumpy a Peugeot Expert.

Príbuzenský vzťah neskrýva ani variant určený pre pasažierov, ktorý je bratom vanov pokrstených ako Spacetourer a Traveller. Rovnaký základ využíva aj Toyota Proace Verso. Model nesúci symbol Opel prišiel s rovnakým receptom ako ostatní členovia štvorčlennej rodiny, od Francúzov sa okrem označení odlišuje iba grafikou svetlometov, maskou chladiča, prednou kapotou, umiestnením diódových denných svetiel v nárazníku a diskami kolies. Inak je navonok všetko po starom.

Nebyť kolies a označení, zozadu by van nebolo možné identifikovať 10 fotografií v galérii Nebyť kolies a označení, zozadu by van nebolo možné identifikovať Zdroj: Opel

Ani interiér neprináša prekvapenia. Vo všetkých základných rysoch kopíruje svojich súrodencov, zachovaný zostal dokonca aj prístrojový panel a takmer celý volant. Vymenilo sa akurát logo v jeho strede. Zmeny sa asi dotkli aj infotainmentu, no evidentne neboli veľké. Interiér môže byť až deväťmiestny, pričom na výber budú tri verzie karosérie s dĺžkou 4,6 až 5,3 metra.

Test Opel Grandland X: Ako za starých čias

Po teste zážihovej i vznetovej motorizácie do našej redakčnej garáže zavítal vrcholný agregát Ultimate. Grandland X má okrem vysokej výbavy i motor s výkonom 130 kW (177 k) a moderný osemstupňový...

K palete motorov sa Opel nijak nevyjadril, bezpochyby však bude vo veľkej miere zhodná s príbuznými. V ponuke nemeckej značky pritom nemá chýbať ani model s pohonom 4x4 využívajúci techniku firmy Dangel. Zaujímavým členom cenníka dodávkového auta bude čisto elektrický variant, ktorého príchod avizuje automobilka na rok 2021. Konvenčné modely Zafira Life sa predstavia už počas budúceho týždňa na autosalóne v Bruseli.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×