Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 600LT: Debut roadsteru sa blíži

VIDEO
Pripravovaný model 600LT Spider by mal stovku zvládnuť za asi tri sekundy, zákazníci zaň pravdepodobne zaplatia vyše 220-tisíc eur.
1 1 príspevok 11.01.2019 / Marek Pokrývka

Počas minulého roka predstavil McLaren špičku línie Sports Series, ktorá nesie štítok 600LT. Ide tak o ďalšieho člena rodiny „dlhých chvostov“ odkazujúceho na legendárny model F1 GTR Longtail. Vozidlo debutovalo ako kupé, no už pred jeho premiérou sa klebetilo o otvorenej verzii. Špekuláciám je teraz koniec. Angličania naznačili, že debut roadsteru sa blíži.

Rozdelenie karbónových panelov prezrádza identitu automobilu

Automobilka zverejnila krátke video a fotografiu zachytávajúcu zadnú časť šesťstovky bez ďalších detailov. Jej súčasťou je okrem prítlačného krídla charakteristická dvojica výfukových koncoviek a na obrázku môžeme vidieť aj množstvo karbónových dielcov. Identita vozidla je napriek tomu jednoznačná. Rozdelené panely v pravej časti jasne naznačujú, že ide o otvárací dielec skrývajúci skladaciu strechu. Tá bude rovnaká ako pri verzii 570S Spider.

McLaren 720S Spider: Za kupé nezaostáva

Roadster si ponechal krídlové dvere, pribral iba 49 kilogramov a na stovku zrýchľuje za 2,9 sekundy. V uzatvorenom stave dosiahne 341 km/h.

Model tvoriaci podľa všetkého labutiu pieseň súčasnej generácie Sports Series nepochybne preberie z kupé aj ostatné časti agresívneho bodykitu a taktiež pohonnú jednotku. Očakávať tak môžeme parametre 441 kW (600 k) a 620 Nm, ktoré by mali roadster katapultovať na stovku za zhruba tri sekundy. Najvyššie tempo asi presiahne 320 km/h. Na oficiálne údaje si ešte musíme počkať, rovnako aj na cenu. Tá sa bude najskôr pohybovať nad úrovňou 220-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×