Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 600LT: Debut roadsteru sa blíži

VIDEO
Pripravovaný model 600LT Spider by mal stovku zvládnuť za asi tri sekundy, zákazníci zaň pravdepodobne zaplatia vyše 220-tisíc eur.
1 1 príspevok 11.01.2019 / Marek Pokrývka

Počas minulého roka predstavil McLaren špičku línie Sports Series, ktorá nesie štítok 600LT. Ide tak o ďalšieho člena rodiny „dlhých chvostov“ odkazujúceho na legendárny model F1 GTR Longtail. Vozidlo debutovalo ako kupé, no už pred jeho premiérou sa klebetilo o otvorenej verzii. Špekuláciám je teraz koniec. Angličania naznačili, že debut roadsteru sa blíži.

Rozdelenie karbónových panelov prezrádza identitu automobilu

Automobilka zverejnila krátke video a fotografiu zachytávajúcu zadnú časť šesťstovky bez ďalších detailov. Jej súčasťou je okrem prítlačného krídla charakteristická dvojica výfukových koncoviek a na obrázku môžeme vidieť aj množstvo karbónových dielcov. Identita vozidla je napriek tomu jednoznačná. Rozdelené panely v pravej časti jasne naznačujú, že ide o otvárací dielec skrývajúci skladaciu strechu. Tá bude rovnaká ako pri verzii 570S Spider.

McLaren 720S Spider: Za kupé nezaostáva

Roadster si ponechal krídlové dvere, pribral iba 49 kilogramov a na stovku zrýchľuje za 2,9 sekundy. V uzatvorenom stave dosiahne 341 km/h.

Model tvoriaci podľa všetkého labutiu pieseň súčasnej generácie Sports Series nepochybne preberie z kupé aj ostatné časti agresívneho bodykitu a taktiež pohonnú jednotku. Očakávať tak môžeme parametre 441 kW (600 k) a 620 Nm, ktoré by mali roadster katapultovať na stovku za zhruba tri sekundy. Najvyššie tempo asi presiahne 320 km/h. Na oficiálne údaje si ešte musíme počkať, rovnako aj na cenu. Tá sa bude najskôr pohybovať nad úrovňou 220-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Dacia je v súčasnosti úspešným výrobcom cenovo dostupných automobilov. Nízka cena je atraktívnym lákadlom a na cestách to vidieť. Zostanú Rumuni natoľko...

“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×