Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

McLaren 600LT: Debut roadsteru sa blíži

VIDEO
Pripravovaný model 600LT Spider by mal stovku zvládnuť za asi tri sekundy, zákazníci zaň pravdepodobne zaplatia vyše 220-tisíc eur.
1 1 príspevok 11.01.2019 / Marek Pokrývka

Počas minulého roka predstavil McLaren špičku línie Sports Series, ktorá nesie štítok 600LT. Ide tak o ďalšieho člena rodiny „dlhých chvostov“ odkazujúceho na legendárny model F1 GTR Longtail. Vozidlo debutovalo ako kupé, no už pred jeho premiérou sa klebetilo o otvorenej verzii. Špekuláciám je teraz koniec. Angličania naznačili, že debut roadsteru sa blíži.

Rozdelenie karbónových panelov prezrádza identitu automobilu

Automobilka zverejnila krátke video a fotografiu zachytávajúcu zadnú časť šesťstovky bez ďalších detailov. Jej súčasťou je okrem prítlačného krídla charakteristická dvojica výfukových koncoviek a na obrázku môžeme vidieť aj množstvo karbónových dielcov. Identita vozidla je napriek tomu jednoznačná. Rozdelené panely v pravej časti jasne naznačujú, že ide o otvárací dielec skrývajúci skladaciu strechu. Tá bude rovnaká ako pri verzii 570S Spider.

McLaren 720S Spider: Za kupé nezaostáva

Roadster si ponechal krídlové dvere, pribral iba 49 kilogramov a na stovku zrýchľuje za 2,9 sekundy. V uzatvorenom stave dosiahne 341 km/h.

Model tvoriaci podľa všetkého labutiu pieseň súčasnej generácie Sports Series nepochybne preberie z kupé aj ostatné časti agresívneho bodykitu a taktiež pohonnú jednotku. Očakávať tak môžeme parametre 441 kW (600 k) a 620 Nm, ktoré by mali roadster katapultovať na stovku za zhruba tri sekundy. Najvyššie tempo asi presiahne 320 km/h. Na oficiálne údaje si ešte musíme počkať, rovnako aj na cenu. Tá sa bude najskôr pohybovať nad úrovňou 220-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×