Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jimny v štýle triedy G: Obstojí pri origináli?

FOTO
Známa tuningová spoločnosť Liberty Walk sa najnovšie zamerala na Suzuki Jimny. Japonský off-road vďaka ucelenému kitu prezliekla za Mercedes-Benz triedy G a postavila vedľa originálu.
5 5 príspevkov 10.01.2019 / Filip Kadlečík

Mercedes-Benz triedy G je ikonou svojej kategórie a najmä medzi mužmi sa nájde len málo jedincov, ktorí by po ňom v kúte duše netúžili. Stuttgart si svoj off-road na Slovensku cení prinajmenšom na 95 820 eur v prípade nedávno uvedenej dieselovej verzie, za osemvalcový benzín zaplatíte ešte o 12 000 eur viac. Existuje možnosť, ako sa k nemu dostať i lacnejšie?

Po prestavbe sa Jimny na Géčko ponáša takmer bezchybne 5 fotografií v galérii Po prestavbe sa Jimny na Géčko ponáša takmer bezchybne Zdroj: Liberty Walk

Rovnakou otázkou sa zaoberali aj v tuningovej spoločnosti Liberty Walk, keď tvorili prvé náčrty zobrazujúce Suzuki Jimny prerobené na obraz terénnej trojcípej hviezdy. S Géčkom už Japonci majú svoje skúsenosti, sami upravili verziu Mercedes-AMG G 63 podľa vlastného gusta a teraz časť jej charizmy preniesli práve na agilné Suzuki.

Jimny originál imituje takmer perfektne. Okrúhle svetlá, obdĺžniková čelná maska, výrazný predný nárazník či čierna kapota sú len zlomkom úprav. Suzuki si obulo aj podstatne väčšie kolesá skryté pod čiernymi blatníkmi, privlastnilo si niekoľko strešných spojlerov či dokonca aj charakteristický nosič rezervy.

Suzuki Jimny ako Géčko či Land Rover Defender

Už od uvedenia Suzuki Jimny sa ozývajú viaceré hlasy, ktoré ho prirovnávajú ku Mercedesu-Benz triedy G. Štylistickú podobnosť plánuje využiť firma DAMD Inc., ktorá pre malý off-road chystá parádny...

Nedá sa povedať, že by to Jimnymu úplne seklo, ide skôr o tuningový showcar, Liberty Walk však svoj cieľ bezpochyby naplnilo. Terénny Japonec je takmer dokonalou kópiou triedy G, avšak v približne polovičnej mierke. Laik by si však tieto dve autá mohol zmýliť bez problémov. O dostupnosti kitu potrebného na konverziu zatiaľ japonský úpravca neinformoval.


Video
Najnovšie články
Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Dacia je v súčasnosti úspešným výrobcom cenovo dostupných automobilov. Nízka cena je atraktívnym lákadlom a na cestách to vidieť. Zostanú Rumuni natoľko...

“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×