Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Geniálny manéver Tesly: Šmyk ustála bez vodiča

TOP VIDEO
Automobily značky Tesla sú už dlhodobo známe vysokou bezpečnosťou. Nadpriemerné pasívne prvky ochrany pomáhajú pri kolízii, americké elektromobily však nehodám do veľkej miery vedia aj zabrániť. Dokazujú to aj reakcie Modelu 3 v krízovej situácii.
1 16 príspevkov 09.01.2019 / Filip Kadlečík

Odporcovia elektroniky v autách často zabúdajú na to, že technológie majú slúžiť predovšetkým ako strážny anjel posádky. Dnes už mnohé pokročilé prvky aktívnej bezpečnosti sú natoľko vyspelé, že vodičovi v krízových situáciách reálne pomáhajú. V tomto smere je zjavne na vysokej úrovni i Tesla, reakcie amerického elektromobilu v realite nechtiac otestoval majiteľ Modelu 3.

Tesla: Odplata za blokovanie nabíjačky

Majiteľ elektromobilu Model X sa rozhodol odtiahnuť pick-up znemožňujúci používanie stanice Supercharger, jeho SUV to zvládlo bez problémov.

Známy softvér Tesly nedávno zachránil Erica Laperriera, ktorý svoj Model 3 šoféroval po diaľnici neďaleko kanadského Montrealu. Na vozovke sa náhle objavil ľad, ktorý auto úplne rozhodil a poslal ho o dva jazdné pruhy doprava. V tom okamihu našťastie zasiahol Autopilot, ktorý v kombinácii s pohonom všetkých kolies vozidlo dokonale stabilizoval. Samotný Eric povedal, že “volant sa krútil tak rýchlo, že som sa ho nechcel ani dotýkať”. O geniálny manéver sa Tesla postarala úplne bez pomoci.


Video
Najnovšie články
Stavbu D4 a R7 sprevádza množstvo špekulácií

Mníchov dal päťke známy osemvalec, nové motory dostali aj ďalšie vozidlá. Vo viacerých prípadoch došlo k úprave ponuky lakov či vybavenia.

BMW M550i je ešte silnejšie než doteraz

Zdravotný stav Nikiho Laudu už dlhšie nebol optimálny, nikto však nečakal, že nás motoristická ikona opustí. Stalo sa tak 20. mája 2019. Nikiho si môžeme...

Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×