Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Geniálny manéver Tesly: Šmyk ustála bez vodiča

TOP VIDEO
Automobily značky Tesla sú už dlhodobo známe vysokou bezpečnosťou. Nadpriemerné pasívne prvky ochrany pomáhajú pri kolízii, americké elektromobily však nehodám do veľkej miery vedia aj zabrániť. Dokazujú to aj reakcie Modelu 3 v krízovej situácii.
1 16 príspevkov 09.01.2019 / Filip Kadlečík

Odporcovia elektroniky v autách často zabúdajú na to, že technológie majú slúžiť predovšetkým ako strážny anjel posádky. Dnes už mnohé pokročilé prvky aktívnej bezpečnosti sú natoľko vyspelé, že vodičovi v krízových situáciách reálne pomáhajú. V tomto smere je zjavne na vysokej úrovni i Tesla, reakcie amerického elektromobilu v realite nechtiac otestoval majiteľ Modelu 3.

Tesla: Odplata za blokovanie nabíjačky

Majiteľ elektromobilu Model X sa rozhodol odtiahnuť pick-up znemožňujúci používanie stanice Supercharger, jeho SUV to zvládlo bez problémov.

Známy softvér Tesly nedávno zachránil Erica Laperriera, ktorý svoj Model 3 šoféroval po diaľnici neďaleko kanadského Montrealu. Na vozovke sa náhle objavil ľad, ktorý auto úplne rozhodil a poslal ho o dva jazdné pruhy doprava. V tom okamihu našťastie zasiahol Autopilot, ktorý v kombinácii s pohonom všetkých kolies vozidlo dokonale stabilizoval. Samotný Eric povedal, že “volant sa krútil tak rýchlo, že som sa ho nechcel ani dotýkať”. O geniálny manéver sa Tesla postarala úplne bez pomoci.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×