Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Geniálny manéver Tesly: Šmyk ustála bez vodiča

TOP VIDEO
Automobily značky Tesla sú už dlhodobo známe vysokou bezpečnosťou. Nadpriemerné pasívne prvky ochrany pomáhajú pri kolízii, americké elektromobily však nehodám do veľkej miery vedia aj zabrániť. Dokazujú to aj reakcie Modelu 3 v krízovej situácii.
1 16 príspevkov 09.01.2019 / Filip Kadlečík

Odporcovia elektroniky v autách často zabúdajú na to, že technológie majú slúžiť predovšetkým ako strážny anjel posádky. Dnes už mnohé pokročilé prvky aktívnej bezpečnosti sú natoľko vyspelé, že vodičovi v krízových situáciách reálne pomáhajú. V tomto smere je zjavne na vysokej úrovni i Tesla, reakcie amerického elektromobilu v realite nechtiac otestoval majiteľ Modelu 3.

Tesla: Odplata za blokovanie nabíjačky

Majiteľ elektromobilu Model X sa rozhodol odtiahnuť pick-up znemožňujúci používanie stanice Supercharger, jeho SUV to zvládlo bez problémov.

Známy softvér Tesly nedávno zachránil Erica Laperriera, ktorý svoj Model 3 šoféroval po diaľnici neďaleko kanadského Montrealu. Na vozovke sa náhle objavil ľad, ktorý auto úplne rozhodil a poslal ho o dva jazdné pruhy doprava. V tom okamihu našťastie zasiahol Autopilot, ktorý v kombinácii s pohonom všetkých kolies vozidlo dokonale stabilizoval. Samotný Eric povedal, že “volant sa krútil tak rýchlo, že som sa ho nechcel ani dotýkať”. O geniálny manéver sa Tesla postarala úplne bez pomoci.


Video
Najnovšie články
Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Dacia je v súčasnosti úspešným výrobcom cenovo dostupných automobilov. Nízka cena je atraktívnym lákadlom a na cestách to vidieť. Zostanú Rumuni natoľko...

“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×