Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat Leon: Zemný plyn hlási návrat

Španielsky kompakt dostal rovnakú techniku ako Octavia G-Tec, má teda tri nádrže na CNG a 1,5-litrový agregát s výkonom 96 kW (130 k).
1 09.01.2019 / Marek Pokrývka

Aktuálne zmeny spôsobu merania spotreby a emisií spojené so sprísnením noriem prinútili viaceré automobilky dočasne vyradiť mnohé motory zo svojej ponuky. Niektoré pohonné jednotky si vyžadovali úpravu, pri iných došlo ku kompletnej výmene. Druhá cesta sa týka agregátu 1.4 TSI poháňajúceho mnohé autá koncernu Volkswagen. A zahŕňa to aj jeho verziu schopnú spaľovať CNG, ktorá sa montuje do viacerých modelov. Jedným z nich je Seat Leon.

Zväčšovanie nádrží na zemný plyn šlo na úkor zásobárne benzínu

Kompakt prispôsobený na tankovanie dvoch druhov paliva nesie štítok TGI a donedávna v cenníkoch chýbal. Zemný plyn však hlási návrat. Pod kapotu španielskeho vozidla sa dostala rovnaká technika, akú má aj Škoda Octavia G-Tec. Doterajšiu jedna-štvorku teda po pauze nahradil objemnejší 1,5-litrový štvorvalec. Dosahuje maximálny výkon 96 kW (130 k) a krútiaci moment 200 Nm, pričom kombinovať ho možno so šesťstupňovým manuálom alebo prevodovkou DSG so siedmimi stupňami.

Oproti minulosti je variant TGI výkonnejší, no jeho celkový akčný rádius utrpel. Českého príbuzného totiž kopírujú aj zmeny nádrží. Tretia zásobáreň CNG umožnila predĺžiť plynový dojazd na 500 kilometrov, ale šlo to na úkor benzínu. S týmto palivom už prejde Seat iba 150 km.

Octavia G-Tec: Celkový dojazd sklamal

Aktuálny variant na CNG má pod kapotou 1,5-litrový štvorvalec. Pribudol tretí zásobník plynu, ktorý však zmenšil benzínovú nádrž.

Leon TGI disponujúci 1,5-litrovým motorom si momentálne možno na Slovensku objednať, v ponuke je pri dvoch nižších vybaveniach označených ako Reference a Style. S päťdverovou karosériou a základným balíkom sa predáva od 16 900 eur. Ak chcete bohatšie vybavené kombi s dvojspojkovou technikou, pripraviť si musíte minimálne 22 220 eur.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×