Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Seat Leon: Zemný plyn hlási návrat

Španielsky kompakt dostal rovnakú techniku ako Octavia G-Tec, má teda tri nádrže na CNG a 1,5-litrový agregát s výkonom 96 kW (130 k).
1 09.01.2019 / Marek Pokrývka

Aktuálne zmeny spôsobu merania spotreby a emisií spojené so sprísnením noriem prinútili viaceré automobilky dočasne vyradiť mnohé motory zo svojej ponuky. Niektoré pohonné jednotky si vyžadovali úpravu, pri iných došlo ku kompletnej výmene. Druhá cesta sa týka agregátu 1.4 TSI poháňajúceho mnohé autá koncernu Volkswagen. A zahŕňa to aj jeho verziu schopnú spaľovať CNG, ktorá sa montuje do viacerých modelov. Jedným z nich je Seat Leon.

Zväčšovanie nádrží na zemný plyn šlo na úkor zásobárne benzínu

Kompakt prispôsobený na tankovanie dvoch druhov paliva nesie štítok TGI a donedávna v cenníkoch chýbal. Zemný plyn však hlási návrat. Pod kapotu španielskeho vozidla sa dostala rovnaká technika, akú má aj Škoda Octavia G-Tec. Doterajšiu jedna-štvorku teda po pauze nahradil objemnejší 1,5-litrový štvorvalec. Dosahuje maximálny výkon 96 kW (130 k) a krútiaci moment 200 Nm, pričom kombinovať ho možno so šesťstupňovým manuálom alebo prevodovkou DSG so siedmimi stupňami.

Oproti minulosti je variant TGI výkonnejší, no jeho celkový akčný rádius utrpel. Českého príbuzného totiž kopírujú aj zmeny nádrží. Tretia zásobáreň CNG umožnila predĺžiť plynový dojazd na 500 kilometrov, ale šlo to na úkor benzínu. S týmto palivom už prejde Seat iba 150 km.

Octavia G-Tec: Celkový dojazd sklamal

Aktuálny variant na CNG má pod kapotou 1,5-litrový štvorvalec. Pribudol tretí zásobník plynu, ktorý však zmenšil benzínovú nádrž.

Leon TGI disponujúci 1,5-litrovým motorom si momentálne možno na Slovensku objednať, v ponuke je pri dvoch nižších vybaveniach označených ako Reference a Style. S päťdverovou karosériou a základným balíkom sa predáva od 16 900 eur. Ak chcete bohatšie vybavené kombi s dvojspojkovou technikou, pripraviť si musíte minimálne 22 220 eur.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×