Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin sa pripravuje na tvrdý brexit

Britské spoločnosti sa pripravujú na možnosť, že krajina vystúpi z EÚ bez dohody a dôjde k tzv. tvrdému brexitu. Výnimkou nie je ani Aston Martin, ktorý má pripravený a schválený krízový plán.
09.01.2019 / TASR

Predstavenstvo britskej automobilky Aston Martin schválilo krízový plán pre prípad brexitu bez dohody, ktorý zahŕňa leteckú dopravu komponentov. Výrobca luxusných áut tiež podpíše dohody s doručovateľskou spoločnosťou DHL, ktorá mu umožní využívať aj iné prístavy ako Dover. A poveril svoje oddelenie zásobovania, aby rezervovalo leteckú prepravu komponentov. Uviedla to hovorkyňa firmy, ktorá má len jeden závod v Británii.

Prípravy spoločnosti Aston Martin, výrobcu športových automobilov, ako je DB11, súvisia s hrozbou odchodu Spojeného kráľovstva z Európskej únie (EÚ) bez dohody. To by znamenalo zavedenie ciel a obštrukcií na hraniciach, čo skomplikuje situáciu automobilkám, ktoré sú závislé od dodávok komponentov z Európy.

V rámci hrozby náročnej logistiky a ciel sa firmy na britských ostrovoch vrátane nemeckého výrobcu guľôčkových ložísk Schaeffler rozhodli znížiť výrobu v Spojenom kráľovstve a presunúť ju bližšie k odberateľom v EÚ.

Aj automobilka Vauxhall, ktorú vlastní francúzska skupina PSA, oznámila v novembri, že plánuje zrušiť 241 pracovných miest v závode v Ellesmere Porte v Anglicku do konca roka 2019. BMW, vlastník britských automobilových značiek Mini a Rolls-Royce, preložil tradičnú letnú odstávku na údržbu na apríl a skúma rozšírenie skladových priestorov.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Dacia je v súčasnosti úspešným výrobcom cenovo dostupných automobilov. Nízka cena je atraktívnym lákadlom a na cestách to vidieť. Zostanú Rumuni natoľko...

“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×