Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zakladateľ Oracle vlastní časť Tesly

Zakladateľ softvérového koncernu Oracle Larry Ellison vlastní poriadny koláča akcií Tesly a po šéfovi automobilky Elonovi Muskovi je druhým najväčším akcionárom.
09.01.2019 / TASR

Zakladateľ softvérového koncernu Oracle Larry Ellison zverejnil, že má v Tesle výrazný podiel. Ellison vlastní prostredníctvom jedného fondu tri milióny akcií Tesly, ktorých aktuálna celková hodnota je okolo jednej miliardy dolárov (874 miliónov eur), vyplýva zo správy pre americkú komisiu pre cenné papiere a burzy SEC.

To znamená, že 74-ročný Ellison kontroluje vo výrobcovi elektromobilov podiel vo výške asi 1,75 percenta a po šéfovi Elonovi Muskovi je druhým najväčším individuálnym akcionárom firmy.

Táto správa je do istej miery pikantná, keďže Ellison bol koncom decembra vymenovaný do správnej rady Tesly ako jeden z dvoch nezávislých riaditeľov - druhým sa stala Kathleen Wilson-Thompsonová. Ellison však už predtým priznal, že vlastní veľký objem akcií Tesly, a že je dobrým priateľom Elona Muska. Forbes odhaduje Ellisonov majetok na 57,8 miliardy dolárov.

Tesla a jej výkonný riaditeľ Elon Musk sa v septembri dohodli so SEC na urovnaní sporu, v rámci ktorého bol Musk obvinený, že zavádzal investorov, keď na Twitteri písal o stiahnutí Tesly z burzy. SEC požadovala vymenovanie dvoch nezávislých riaditeľov do správnej rady rovnako ako výmenu na čele rady, aby bol Musk pod väčším dohľadom. Šéfkou správnej rady sa stala v novembri Robyn Denholmová.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×