Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Extrém: V Rusku je na predaj Lada Niva 6x6

VIDEO
Lada Niva, dnes už známa pod označením “4x4”, si v Rusku ešte stále užíva status ikony. Dokazuje to aj ďalšia úprava, ktorá stojí za zmienku. Upravený pick-up s pohonom 6x6 teraz hľadá nového majiteľa za prekvapivo nízku cenu.
13 11 príspevkov 08.01.2019 / Filip Kadlečík

Na ruskom autobazári Avito.ru je aktuálne na predaj zaujímavý VAZ 2329. Automobil známy ako Lada Niva či u nás dnes už Lada “4x4” však ani zďaleka nie je v pôvodnom stave a v tomto prípade to absolútne neprekáža. Ruský off-road totiž približne v roku 2015 prešiel masívnou úpravou, ktorá ho premenila na šesťkolesový pick-up.

Na aute je vidieť, že si už svoje odslúžilo, stále však ide o unikátnu a plne funkčnú prestavbu 13 fotografií v galérii Na aute je vidieť, že si už svoje odslúžilo, stále však ide o unikátnu a plne funkčnú prestavbu Zdroj: Avito.ru

Na aute je vidieť, že už má čo-to za sebou a slúžilo ako nefalšovaný pracovný nástroj. Niekoľko ohnutých plechov na dlhočiznej korbe však vyváži kabína, ktorá dostala odlišné sedačky či sada šiestich terénnych pneumatík Maxxis Bighorn. Tie aj vďaka rozšíreniu náprav vkusne dotvárajú celkový drsný imidž.

Pôvodne štvorkolesový exemplár opustil fabriku AvtoVAZ v roku 2002 a odvtedy podľa už tretieho majiteľa najazdil 100 000 kilometrov. Napriek svojej dĺžke má len dvojicu dverí, kabína však je prinajmenšom štvormiestna. Pod prednú kapotu sa nasťahoval motor z ruského úžitkového vozidla GAZ GAZelle, ktorý disponuje zdvihovým objemom 2,4 litra a výkonom 110 kW (150 k).

Rozpadnutá Lada Niva za 55 000 eur: Zbláznili sa?

Lada Niva má medzi mnohými motoristami status terénnej legendy, ktorá poslúži takmer vždy a všade. Viacerí si ju preto vedia aj poriadne oceniť. Aby však stála desaťtisíce eur? Tento kúsok skrýva...

Niva 6x6 prezývaná Groower sa môže pochváliť množstvom off-roadovej výbavy a navyše má i poriadne atraktívnu cenovku. Rus ju aktuálne predáva za 500 000 rubľov, čo v prepočte do našej meny znamená približne 6 300 eur. Kúpiť podobný teréniak za takéto peniaze je atraktívne, svedčí o tom i záujem o vozidlo - predmetný inzerát si na online autobazári pozrelo už bezmála 34 000 ľudí.


Video
Najnovšie články
Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Dacia je v súčasnosti úspešným výrobcom cenovo dostupných automobilov. Nízka cena je atraktívnym lákadlom a na cestách to vidieť. Zostanú Rumuni natoľko...

“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×