Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 7: Omladenie tváre v štýle X7

Luxusná limuzína stojaca na vrchole bavorského portfólia dostane užšie svetlomety a väčší gril, spod kapoty možno zmizne motor V12.
1 1 príspevok 08.01.2019 / Marek Pokrývka

Aktuálna vlajková loď značky BMW pôsobí na trhu vyše tri roky, čo býva ideálny čas na facelift. Jeho prípravu už dávno prezradili testovacie prototypy. Tie napriek maskovaniu zároveň naznačili, kam sa bude limuzína uberať z hľadiska dizajnu. Ako jasná inšpirácia sa zdalo byť najväčšie SUV tohto výrobcu. Dnes už vieme, že nešlo o žiadnu snahu zmiasť verejnosť.

Omladenie tváre luxusného sedanu v štýle typu X7 je definitívne realitou. Potvrdzuje to fotografia publikovaná na sociálnej sieti, ktorá zachytáva prednú časť sedmičky vykúkajúcu spod odhrnutej plachty. Jasne je vidieť výrazne zväčšené ľadvinky masky chladiča. Svetlomety sú naopak zoštíhlené a majú opäť vylepšené laserové vnútornosti. Zmenám sa nevyhol ani nárazník. Dostal modifikované tvary bočných častí a obsahuje množstvo pochrómovaných prvkov.

Test BMW 740d: Kone navyše mu netreba

Po skúsenosti s oboma protipólmi naftovej ponuky radu 7 sme preverili biturbo model, ktorý stojí medzi nimi. Oplatí sa zaň priplatiť?

Okrem dizajnovej premeny absolvuje BMW radu 7 nepochybne aj ďalšie zásahy. Očakávame prítomnosť modernejšieho multimediálneho systému, nových prvkov vybavenia i upravenej palety motorov. Z nej by mohol zmiznúť dvanásťvalcový model M760Li. Pozíciu špičky asi namiesto neho dostane verzia M750Li, ktorá prevezme agregát V8 od znovuzrodenej osmičky. Na potvrdenie alebo vyvrátenie špekulácií týkajúcich sa technickej stránky si ešte musíme počkať.


Video
Najnovšie články
Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil

Dacia je v súčasnosti úspešným výrobcom cenovo dostupných automobilov. Nízka cena je atraktívnym lákadlom a na cestách to vidieť. Zostanú Rumuni natoľko...

“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×