Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW radu 7: Omladenie tváre v štýle X7

Luxusná limuzína stojaca na vrchole bavorského portfólia dostane užšie svetlomety a väčší gril, spod kapoty možno zmizne motor V12.
1 1 príspevok 08.01.2019 / Marek Pokrývka

Aktuálna vlajková loď značky BMW pôsobí na trhu vyše tri roky, čo býva ideálny čas na facelift. Jeho prípravu už dávno prezradili testovacie prototypy. Tie napriek maskovaniu zároveň naznačili, kam sa bude limuzína uberať z hľadiska dizajnu. Ako jasná inšpirácia sa zdalo byť najväčšie SUV tohto výrobcu. Dnes už vieme, že nešlo o žiadnu snahu zmiasť verejnosť.

Omladenie tváre luxusného sedanu v štýle typu X7 je definitívne realitou. Potvrdzuje to fotografia publikovaná na sociálnej sieti, ktorá zachytáva prednú časť sedmičky vykúkajúcu spod odhrnutej plachty. Jasne je vidieť výrazne zväčšené ľadvinky masky chladiča. Svetlomety sú naopak zoštíhlené a majú opäť vylepšené laserové vnútornosti. Zmenám sa nevyhol ani nárazník. Dostal modifikované tvary bočných častí a obsahuje množstvo pochrómovaných prvkov.

Test BMW 740d: Kone navyše mu netreba

Po skúsenosti s oboma protipólmi naftovej ponuky radu 7 sme preverili biturbo model, ktorý stojí medzi nimi. Oplatí sa zaň priplatiť?

Okrem dizajnovej premeny absolvuje BMW radu 7 nepochybne aj ďalšie zásahy. Očakávame prítomnosť modernejšieho multimediálneho systému, nových prvkov vybavenia i upravenej palety motorov. Z nej by mohol zmiznúť dvanásťvalcový model M760Li. Pozíciu špičky asi namiesto neho dostane verzia M750Li, ktorá prevezme agregát V8 od znovuzrodenej osmičky. Na potvrdenie alebo vyvrátenie špekulácií týkajúcich sa technickej stránky si ešte musíme počkať.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×