Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v západnej Európe opäť klesol

Septembrový štart nového systému testovania emisií WLTP ovplyvnil aj decembrový predaj áut v západnej Európe. Tento rok nebude o nič pozitívnejší, nakoľko pribudnú nepriaznivé ekonomické faktory.
1 príspevok 08.01.2019 / TASR

Predaj automobilov v západnej Európe klesol v decembri o 8,5 percenta. Je to stále dôsledok nových emisných testov, ale tiež spomalenia hospodárskeho rastu a nervozity spotrebiteľov, ktorí sa obávajú brexitu a vývoja zahraničného obchodu. Vyplýva to z údajov, ktoré spoločnosť LMC Automotive zverejnila v pondelok.

Podľa týchto údajov sa počet nových zaregistrovaných vozidiel v decembri 2018 znížil na 942 340 z 1,03 milióna áut v rovnakom mesiaci 2017. Tieto čísla sa opierajú jednak o národné štatistiky o predaji, a tiež o odhady z najmenších trhov v regióne.

 

Vyhliadky na rok 2019 sú "o niečo jasnejšie", uviedla LMC Automotive. Predpovedá rast predaja v západnej Európe o 0,8 percenta za predpokladu, že Londýn a jeho partneri z Európskej únie dosiahnu dohodu o podmienkach odchodu Británie z bloku. Ale brexit bez dohody koncom marca by pravdepodobne viedol k poklesu predaja áut v Spojenom kráľovstve o sedem percent a negatívne by ovplyvnil aj odbyt v ostatných častiach západnej Európy.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Lexus RC F sa vracia: Má aj okruhový balík

Pár mesiacov po premiére obra Hyundai Palisade prichádza jeho pokrvný brat, ktorý má rovnakú platformu i 3,8-litrový šesťvalec.

Kia predstavila svoje najluxusnejšie SUV

Lada 4x4, v minulosti známa ako Niva, je dnes už relatívne lacným off-roadom, ktorý na cenu láka najmä ako jazdený automobil. Okrem záujemcov hľadajúcich...

Lada Niva: 15 šialených úprav ruskej legendy

Ruský trh sa minulý rok zotavil, predaj stúpol o vyše desať percent. Tento rok však prináša celý rad nejasných faktorov, ktoré môžu situáciu nepriaznivo...

Predaj áut v Rusku vlani stúpol

Podľa zákulisných informácií automobilka zvažuje prípravu drsného modelu, zelenú však ešte nedostal. Na základe klebiet už vznikli prvé vizualizácie.

Jeep Gladiator: Dostane verziu Hercules?

Japonskému kupé mnohí fanúšikovia vyčítajú nedostatok vlastnej identity, dizajnom ani parametrami však určite nesklamalo.

Toyota Supra odhalená: Je to sklamanie?

Volkswagen sa podrobí výzvam Donalda Trumpa na investície v USA. Vo svojej fabrike v Chattanooge bude vyrábať nový elektromobil.

VW mieni v USA vyrábať nový elektromobil
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×