Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v západnej Európe opäť klesol

Septembrový štart nového systému testovania emisií WLTP ovplyvnil aj decembrový predaj áut v západnej Európe. Tento rok nebude o nič pozitívnejší, nakoľko pribudnú nepriaznivé ekonomické faktory.
1 príspevok 08.01.2019 / TASR

Predaj automobilov v západnej Európe klesol v decembri o 8,5 percenta. Je to stále dôsledok nových emisných testov, ale tiež spomalenia hospodárskeho rastu a nervozity spotrebiteľov, ktorí sa obávajú brexitu a vývoja zahraničného obchodu. Vyplýva to z údajov, ktoré spoločnosť LMC Automotive zverejnila v pondelok.

Podľa týchto údajov sa počet nových zaregistrovaných vozidiel v decembri 2018 znížil na 942 340 z 1,03 milióna áut v rovnakom mesiaci 2017. Tieto čísla sa opierajú jednak o národné štatistiky o predaji, a tiež o odhady z najmenších trhov v regióne.

 

Vyhliadky na rok 2019 sú "o niečo jasnejšie", uviedla LMC Automotive. Predpovedá rast predaja v západnej Európe o 0,8 percenta za predpokladu, že Londýn a jeho partneri z Európskej únie dosiahnu dohodu o podmienkach odchodu Británie z bloku. Ale brexit bez dohody koncom marca by pravdepodobne viedol k poklesu predaja áut v Spojenom kráľovstve o sedem percent a negatívne by ovplyvnil aj odbyt v ostatných častiach západnej Európy.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×