Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Infiniti odhalilo koncept QX Inspiration

SUV dostalo nečakane hranatú siluetu, mohutné kolesá a úzke LED svetlá. Vďaka elektrickému pohonu nepotrebuje klasickú masku chladiča.
2 07.01.2019 / Marek Pokrývka

Uprostred decembra vydalo Infiniti upútavku na elektrické SUV, ktoré chce prezentovať na blížiacom sa detroitskom autosalóne. Koncept nakoniec odhalilo vopred. Vozidlo pokrstené menom QX Inspiration ukázala japonská značka na dvoch obrázkoch, no detaily si nechala pre seba.

Táto štúdia má byť dizajnovou predlohou budúcich SUV od Infiniti 2 fotografie v galérii Táto štúdia má byť dizajnovou predlohou budúcich SUV od Infiniti Zdroj: Infiniti

Oficiálne vizualizácie zachytávajú štúdiu v uliciach Tokia. Vidieť na nich nečakane hranatú siluetu auta, ktorej súčasťou je klesajúca línia strechy. Tá ďalej zmenšuje plochu okien obmedzenú ich vysokou spodnou hranou. Tvary karosérie sú pomerne jednoduché, v bočnej časti ich rozrušuje dvojica zlomov. Dominantné sú oblúky blatníkov vyplnené veľkými diskami kolies.

Infiniti ukáže v Detroite elektrické SUV

Koncept bude mať podľa všetkého dynamické tvary a siluetu evokujúcu kupé. Priniesť by mal novú platformu určenú pre sériové elektromobily.

Minimalistický štýl nenarúšajú ani spätné zrkadlá, ktoré nahradili podstatne menšie kamery. Vpredu zaujmú úzke LED svetlá, niekoľko tenkých štrbín a najmä náhrada za masku chladiča. Koncept klasický gril nepotrebuje, jeho technika je čisto elektrická. Detaily o nej nepoznáme. Ako už napovedá označenie novinky, ide najmä o dizajnovú predlohu budúcich SUV tejto značky. So sériovou formou konceptu QX Inspiration sa podľa aktuálnych informácií neráta.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×