Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Česká fabrika Hyundai vlani vyrobila menej áut

Česká fabrika Hyundai pociťuje dôsledky poklesu dopytu vo svete. Vlani vyrobila menej áut a tento rok produkcia opäť klesne.
4 príspevky 07.01.2019 / TASR

Závod juhokórejskej automobilky Hyundai v Nošoviciach vlani vyrobil 340.000 vozidiel. To bolo o 4,6 percenta menej než v roku 2017. Dôvodom bol pokles dopytu, predovšetkým v zahraničí, uviedol Hyundai podľa správ českých médií.

V tomto roku sa očakáva ďalší pokles produkcie na 318 000 áut. Počíta sa s nižším dopytom v dôsledku brexitu a zvýšením dane na vozidlá so spaľovacími motormi v niektorých krajinách Európskej únie (EÚ).

Hyundai vo svojom českom závode zamestnáva 3 300 ľudí a ďalších 8 700 ľudí pracuje pre dodávateľov.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×