Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Karoq RS: Stane sa z neho najsilnejšia Škoda

Škoda Karoq ťahá v porovnaní s väčším Kodiaqom aktuálne za kratší koniec, sedemmiestne SUV má totiž po novom k dispozícii aj verziu RS. Nebude to však trvať dlho a Karoq rozdiel dorovná, dokonca i prekoná.
2 38 príspevkov 06.01.2019 / Filip Kadlečík

Mladá Boleslav rozširuje ponuku modelov okorenených o balík RS. Istý čas značka takto ponúkala prakticky len Octaviu v dvoch výkonových stupňoch, teraz už však logo RS na čelnej maske nosí aj Kodiaq. Sedemmiestne SUV s BiTDI agregátom sme si už vyskúšali na vlastnej koži.

Takto by Kodiaq RS mohol vyzerať podľa rôznych vizualizácii 2 fotografie v galérii Takto by Kodiaq RS mohol vyzerať podľa rôznych vizualizácii Zdroj: Auto Bild

Už v minulosti sa hovorilo, že Karoq pôjde inou cestou, než jeho väčší brat. O naftiaku pod kapotou tu nebude ani reč, menšie z dvojice SUV má spaľovať benzín. Nie je to tak dávno, čo sa ešte Karoq RS podľa informácií zo zákulisia mal spoliehať i na elektrickú pomoc, týmto rečiam je však už dnes koniec.

Karoq RS má na trh prísť v roku 2019, kedy sa dočkáme i novej Octavie či omladeného Superbu. Práve tieto dve autá by mohli prejsť elektrifikáciou skôr než kompaktné SUV. Hanbiť sa však najnovší člen rodiny RS musieť nebude, výkon jeho koncernového prepĺňaného dvojlitra by sa mal pohybovať na úrovni 221 kW (300 k) a 380 Nm.

Kodiaq RS: Diaľničná raketa i vymetač zákrut?

Poslednou novinkou Škody, ktorú sme si vyskúšali v roku 2018, bude model Kodiaq RS. Sedemmiestne SUV dostalo motor 2.0 BiTDI, mierne upravený podvozok a niekoľko ďalších špeciálnych detailov. Bude...

Počítať sa má i s pohonom všetkých kolies, adaptívnym podvozkom a bohatou výbavou. Očakávať možno aj prítomnosť dvojspojkovej samočinnej prevodovky DSG7. Za doposiaľ najsilnejšiu sériovú Škodu vôbec si Mladá Boleslav podľa prvých odhadov vypýta bezmála 40 000 eur. Na presné cifry si však ešte treba počkať.


Video
Najnovšie články
Kuriózny policajt v ČR: Nenechajte sa napáliť

Predsedníčku ŽSK Eriku Jurinovú poslanci splnomocnili podpísať Zmluvu o návratnej finančnej výpomoci medzi Ministerstvom financií SR a ŽSK

Žilinský kraj chystá opravu ciest a mostov

Britská firma komplexne zreštaurovala kupé z roku 1953, len práce na jeho karosérii trvali vyše 1 200 hodín. Teraz si veterána možno kúpiť.

Na predaj je bezchybná Lancia Aurelia

Na záberoch zachytených v továrni môžeme vidieť viaceré detaily, okrem toho potvrdzujú prípravu drsnejšieho vyhotovenia Competition.

Silné BMW X5 M na prvých fotografiách

Model ŠKODA 1000 MB patrí k míľnikom v takmer 124-ročnej histórii mladoboleslavskej automobilky. Progresívne riešený automobil vznikal špičkovými technológiami...

Legendárny model škodovky oslavuje 55. výročie

Vo vyše trojročnom procese padlo rozhodnutie. Pekinský justičný orgán sa priklonil na stranu zahraničnej firmy, Landwind X7 má skončiť.

Prelomový verdikt súdu: Stop pre čínsky Evoque

Väčšinu stavebných prác v súvislosti s obchádzkovými trasami bude podľa NDS robiť koncesionár v rámci výstavby križovatky D4/D1. Obchádzkové trasy budú tvoriť...

Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×