Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW M850i Night Sky vzdalo hold vesmíru

Videli ste už auto obložené kúskami reálneho meteoritu? Doteraz ani my, BMW však unikátny materiál použil na novej osmičke.
12 1 príspevok 05.01.2019 / Marek Pokrývka

Tvorbou špeciálnych edícií sa zaoberajú mnohé značky. Ich špecifiká sú väčšinou zanedbateľné, týkajú sa odtieňov laku či štandardného vybavenia. No existujú aj výnimky. Jednu momentálne prezentuje bavorská automobilka, predstavila model M850i Night Sky. V snahe upriamiť pozornosť na znovuzrodený rad osem naplno zamestnala oddelenie Individual.

Bavori vytvorili pre náročného zákazníka naozaj výnimočné kupé radu 8 12 fotografií v galérii Bavori vytvorili pre náročného zákazníka naozaj výnimočné kupé radu 8 Zdroj: BMW

Ako už napovedá názov „nočná obloha“, nové mníchovské kupé vzdalo hold vesmíru. Jeho najzaujímavejšou súčasťou sú kúsky skutočného meteoritu. Zo zaujímavo štruktúrovaných plátkov sú nielen obkladové panely, ale tvoria tiež povrch štartovacieho tlačidla, ovládača iDrive či podsvietených prahových líšt. Pôvod vzácneho materiálu BMW nespresnilo.

Grafiku inšpirovanú usporiadaním kovových kryštálikov v mimozemských objektoch vyznáva aj kožené čalúnenie pokrývajúce okrem sedadiel aj strop. Neštandardná je tiež centrálna lakťová opierka, obsahuje diódy imitujúce hviezdami posiate nebo. Povedal niekto Rolls-Royce?

Nečakaný únik: BMW M8 Competition

Ešte pred prezentáciou štandardnej em-osmičky sa objavili na internete zábery, ktoré prezrádzajú vzhľad jej silnejšieho vyhotovenia.

Aj navonok je táto osmička unikátna. V prvom rade disponuje čiernym lakom, ktorý v spodnej časti plynulo prechádza do modrej farby. Kontrast tvoria sivé prvky opäť prezentujúce vzor známy ako Widmanstättenov. Týka sa to spätných zrkadiel, dielcov v nárazníku a blatníkoch, ale tiež brzdových kotúčov. Do nich hryzú strmene vytvorené na 3D tlačiarni. Označené sú podpisom Night Sky, čo je ďalší výnimočný dotyk tohto modelu M850i. Jeho cenu sme sa nedozvedeli.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×