Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Celkom nová Supra už je plne odhalená

Na internete sa dostali kompletné fotky japonského kupé, ktoré opäť potvrdzujú malé zmeny základných tvarov oproti konceptu.
2 6 príspevkov 05.01.2019 / Marek Pokrývka

Medzi najočakávanejšími debutmi roka 2019 má svoje pevné miesto Toyota Supra. Japonský gigant uvedie počas detroitského autosalóna piatu generáciu tohto kupé, ktorá príde do ponuky po dvanásťročnej pauze. Vozidlo vyvíjané spoločne s BMW sprevádzajú veľké očakávania. Z hľadiska dizajnu však nie je na čo čakať, celkom nová Supra už je plne odhalená.

Aj bočné partie športovej novinky sú tvarovo verné štúdii 2 fotografie v galérii Aj bočné partie športovej novinky sú tvarovo verné štúdii Zdroj: supramkv.com

Počas decembra publikovalo fórum supramkv.com zábery nemaskovanej tváre auta a po dvoch týždňoch taktiež veľkú časť zadných partií. Tento zdroj teraz ako prvý publikoval kompletné fotografie. Nemecká pobočka ich mala poslať e-mailom ľuďom, ktorí sa zapísali na čakaciu listinu. Iste s podmienkou nezverejnenia obrázkov. No ako to už býva, na internet sa aj tak dostali.

Už predtým zverejnené fotky dokumentovali tvarovú vernosť konceptu FT-1 prezentovanému v Detroite pred piatimi rokmi: s výnimkou špeciálnych spätných zrkadiel, priehľadnej kapoty a zakončení výfukov integrovaných do nárazníka sú základné línie nedotknuté. Do finálnej formy sa nakoniec dostanú aj otvory na predných blatníkoch i dverách. Oproti konceptu sú skromnejšie dimenzované, k otázke ich funkčnosti sa budeme môcť vyjadriť až neskôr.

Výrazným dizajnovým prvkom sú svalnaté zadné blatníky 2 fotografie v galérii Výrazným dizajnovým prvkom sú svalnaté zadné blatníky Zdroj: supramkv.com

Obrázky ukazujú červený exemplár japonskej ikony, na ktorom dobre vynikajú čierne spojlery v spodnej časti. Pravdepodobne nepôjde o základné vybavenie. Na tabuľkách tohto kusu môžeme vidieť logá Gazoo Racing, malo by ísť o ostrejšie vyhotovenie športového kupé so šesťvalcom. V ponuke sa však vraj objavia aj slabšie modely. Môžeme predpokladať, že ich bodykit bude o niečo umiernenejší. Tmavé dielce asi zmiznú.

TOP novinky: Aké autá prinesie rok 2019?

Najbližšia sezóna prinesie množstvo premiér, bohatá úroda sa bude pravdepodobne týkať najmä segmentu SUV a elektromobilov.

Dizajn teda viac-menej poznáme, zostáva si ešte počkať na vzhľad interiéru a oficiálne technické parametre. V tomto smere majú byť výrazné bavorské gény. Zábery prototypov naznačili, že kabína bude vo viacerých smeroch niesť rukopis BMW. Pod kapotu sa zasa nasťahuje prepĺňaný radový šesťvalec vyvíjaný primárne v Mníchove. Japonci však nepochybne veci doladili podľa svojho gusta, čo nedávno naznačilo aj video so zvukom kupé.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×