Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG A 45: Pôjde to aj bokom

VIDEO
Pripravovaný hot-hatch jazdí v vianočnom spote väčšinou v kontrolovanom šmyku, na čo by mal ponúknuť špeciálny jazdný mód.
1 príspevok 02.01.2019 / Marek Pokrývka

V septembri rozšíril športovú rodinu Mercedes-AMG jej najslabší člen, svoj debut si odbil model A35 4Matic. Nabrúsený kompakt dostal do vienka dvojliter naladený na 225 kW (306 k). Už vtedy bolo jasné, že časom sa nad neho postaví ešte výrazne ostrejšia verzia so staronovým označením A 45. Nemecká automobilka nedávno načrtla jej charakter.

Namiesto sviatočnej vinšovačky si trojcípa hviezda pripravila video, na ktorom chystaná novinka predvádza svoje schopnosti. V pestrofarebnej kamufláži sa premáva po okruhu. Maskovanie neskrylo prítlačné krídlo ani kvarteto výfukových koncoviek, viditeľné sú tiež veľké disky kolies. Očakávame prítomnosť špecifického predného nárazníka a masky chladiča s vertikálnymi priečkami.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Vianočný spot prináša jedno jasné posolstvo. S modelom A 45 4Matic to pôjde aj bokom, minimálne na vlhkom asfalte. Hot-hatch jazdí väčšinu záberov dverami napred. Povráva sa, že na kontrolované šmyky ponúkne špeciálny jazdný režim. Odpájanie prednej osi v štýle triedy E však vzhľadom na rozdielnu techniku netreba očakávať. Neoficiálne zdroje hovoria okrem drift módu o výkone presahujúcom 294 kW (400 k) a spomínajú tiež osemstupňovú dvojspojkovú prevodovku.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×