Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-AMG A 45: Pôjde to aj bokom

VIDEO
Pripravovaný hot-hatch jazdí v vianočnom spote väčšinou v kontrolovanom šmyku, na čo by mal ponúknuť špeciálny jazdný mód.
1 príspevok 02.01.2019 / Marek Pokrývka

V septembri rozšíril športovú rodinu Mercedes-AMG jej najslabší člen, svoj debut si odbil model A35 4Matic. Nabrúsený kompakt dostal do vienka dvojliter naladený na 225 kW (306 k). Už vtedy bolo jasné, že časom sa nad neho postaví ešte výrazne ostrejšia verzia so staronovým označením A 45. Nemecká automobilka nedávno načrtla jej charakter.

Namiesto sviatočnej vinšovačky si trojcípa hviezda pripravila video, na ktorom chystaná novinka predvádza svoje schopnosti. V pestrofarebnej kamufláži sa premáva po okruhu. Maskovanie neskrylo prítlačné krídlo ani kvarteto výfukových koncoviek, viditeľné sú tiež veľké disky kolies. Očakávame prítomnosť špecifického predného nárazníka a masky chladiča s vertikálnymi priečkami.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Vianočný spot prináša jedno jasné posolstvo. S modelom A 45 4Matic to pôjde aj bokom, minimálne na vlhkom asfalte. Hot-hatch jazdí väčšinu záberov dverami napred. Povráva sa, že na kontrolované šmyky ponúkne špeciálny jazdný režim. Odpájanie prednej osi v štýle triedy E však vzhľadom na rozdielnu techniku netreba očakávať. Neoficiálne zdroje hovoria okrem drift módu o výkone presahujúcom 294 kW (400 k) a spomínajú tiež osemstupňovú dvojspojkovú prevodovku.

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×