Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

TOP novinky: Aké autá prinesie rok 2019?

FOTO
Najbližšia sezóna prinesie množstvo premiér, bohatá úroda sa bude pravdepodobne týkať najmä segmentu SUV a elektromobilov.
60 6 príspevkov 27.12.2018 / Marek Pokrývka

Silvestrovské oslavy sú za dverami a už čoskoro začneme pri dátumoch písať číslo 2019. Uplynulých dvanásť mesiacov bolo vo svete štyroch kolies pomerne bohatých a všetko nasvedčuje tomu, že ďalšia sezóna na tom bude podobne. Aké autá prinesie nasledujúci rok?

Úroda budúcoročných noviniek bude podľa všetkého bohatá 60 fotografií v galérii Úroda budúcoročných noviniek bude podľa všetkého bohatá Zdroj: Marek Pokrývka

Očakávať možno pokračovanie hlavných trendov, ktoré momentálne hýbu automobilovou sférou. V prvom rade ide o ďalší rast popularity kategórie SUV. Ten pravdepodobne obohatí viacero modelov, okrem iných medzi ne prispeje aj Aston Martin. Pre britskú značku pôjde o prvotinu tohto razenia. Iné firmy svoje športovo-úžitkové portfólio zväčšia, napríklad Kia či Škoda.

Druhou veľkou vecou sú elektromobily. Na cesty sa ich dostáva čoraz viac ich úroda by mala byť veľmi slušná aj v roku 2019. Z hľadiska počtu jednotlivých vozidiel bude podľa všetkého rekordný. Audi napríklad chystá model e-tron Sportback, Honda retro štylizovaný hatchback a Porsche zasa sedan Taycan. Dôležitým prírastkom bude aj Volkswagen ID. načrtnutý pár dní dozadu.

>>> HLAVNÉ NOVINKY ROKA 2019 NÁJDETE TU <<<

Samozrejme, počas najbližšej sezóny sa automobilky budú venovať aj produktov ďalších segmentov. BMW má napríklad priniesť rad 1 postavený na platforme s predným pohonom, Dacia vraj plánuje odhaliť tretiu generáciu typu Sandero a Nissan pravdepodobne predvedie kontroverzný Juke v ďalšom vydaní. Pre našincov bude dôležitou správou nová Škoda Octavia. Uvedených bude tiež viacero omladených modelov i moderné pohonné jednotky, ktoré splnia sprísnené normy.

Elektrický hyperšport Lotus a Corvette C8

KLEBETY TÝŽDŇA Audi chystá súrodenca modelu VW I.D., BMW M3 využije karbón i vstrekovanie vody a pick-up Hyundai je na spadnutie.

Spomedzi očakávaných debutantov sme vybrali tých významnejších a zoradili ich podľa abecedy do galérie. TOP novinky reprezentujú rôzne fotky. V prípade už odhalených sériových modelov ide o oficiálne zábery, pri tých očakávaných si zatiaľ musíme vystačiť s konceptmi či súčasnými verziami. Do prehľadu sme zaradili i viacero vizualizácií od nezávislých autorov.


Video
Najnovšie články
Test Subaru XV 1.6: Pre pokojných vodičov

Na autosalóne v New Yorku predviedla kórejská automobilka svoje najmenšie SUV, ktoré dĺžkou len tesne prerastá štyri metre. Pohon 4x4 neponúkne.

Hyundai Venue: SUV lacnejšie než Kona

Roadster s núdzovou textilnou strechou má ostrý atmosférický motor s objemom štyri litre, dostupná je výhradne manuálna prevodovka.

Porsche 911 Speedster: Exkluzívne zbohom

Mercedes-Benz GLS svojimi rozmermi či sebavedomým dizajnom na cestách budí rešpekt odjakživa. Teraz Stuttgart ešte nafúkol jeho rozmery, vylepšil však aj...

Mercedes-Benz GLS: Autobus ešte narástol

Na európskych trhoch končí benzínový šesťvalec, nahradil ho obdobný motor TDI s elektrickým kompresorom a mikrohybridnou technológiou.

Audi ide opäť proti prúdu: Zmena aj v S5

Cyklisti a chodci sú najzraniteľnejší účastníci premávky. A to aj z hľadiska niečoho, čo je síce všeobecne známe, málokto však na tento faktor berie ohľad...

Tichý zabijak: Mŕtvy uhol už nemusí byť hrozbou

Angličania uviedli na šanghajskom autosalóne liftback, pod ktorého kapotou sa namiesto dvanásťvalca nachádza batéria s kapacitou 65 kWh.

Rapide E: Prvý elektromobil Aston Martin
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×