Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Malé autá s automatom: Ktoré sa oplatí najviac?

FOTO
Problémom miest je najmä fakt, že automobily sú obsadené jedným, nanajvýš dvoma cestujúcimi, zaberajú zbytočne veľa priestoru a stoja za vznikom dopravných zápch. Nielen preto sa do mesta hodia malé šikovné hatchbacky so samočinnou prevodovkou.
38 6 príspevkov 19.12.2018 / Filip Kadlečík

Ranné či popoludňajšie dochádzanie do a z práce je v mnohých slovenských mestách utrpením. To isté však platí pri pohľade do áut, ktoré stoja za vznikom bežných kolón. Vo veľkom množstve z nich sedí jeden, prinajlepšom dvaja ľudia, často pritom ide o šoférov veľkých sedanov, kombi či SUV. Do mesta sa nielen z dôvodu nárokov na priestor viac hodia malé šikovné modely, ideálne so samočinnou prevodovkou.

Toyota Yaris Hybrid ponúka z testovanej štvorice najlepšie pohonné ústrojenstvu na jazdu po meste. 38 fotografií v galérii Toyota Yaris Hybrid ponúka z testovanej štvorice najlepšie pohonné ústrojenstvu na jazdu po meste. Zdroj: AUTO BILD

Vozidlo segmentu B nezaberá menej miesta v jazdnom pruhu, ale i pri parkovaní. Táto činnosť je s ním zároveň i jednoduchšia - hatchbacky danej kategórie majú spravidla krátke previsy a sú veľmi obratné. Ďalším kritériom na kúpu mestského vozidla by mala byť prítomnosť samočinnej prevodovky.

Dnes už i niektoré autá subkompaktnej kategórie disponujú adaptívnym tempomatom so systémom Stop&Go, vďaka ktorému vás cez dopravnú zápchu prevezú bez toho, aby ste akokoľvek kontrolovali zrýchľovanie či brzdenie. Ak aj touto technológiou nedisponujú, v kolóne je stále lepšie nechať za seba preraďovať auto, než sa “ukvaltovať” k smrti.


>>> Kompletné porovnanie malých hatchbackov nájdete v galérii <<<


Nemecký Auto Bild sa pozrel na štyri obľúbené modely z tohto segmentu, ktoré sú vybavené samočinnou prevodovkou. Do výberu sa dostal Ford Fiesta, Hyundai i20, Toyota Yaris či Volkswagen Polo. Ktoré z nich má najlepší automat? Ktoré je najrýchlejšie a ktoré vám ušetrí najviac paliva? Sú medzi nimi rozdiely i vo vnútornom priestore? Na to všetko odpovedá test našich kolegov. Kompletné porovnanie nájdete v prehľadnej galérii.

Test Volkswagen Polo: Má veľký potenciál

Wolfsburg postavil asi najlepšie auto segmentu B. Novinka sa doťahuje na Golf a jej hlavným problémom môže byť existencia španielskeho súrodenca.


Video
Najnovšie články
Niki Lauda:  Jeho kariéra udivuje do dnešných dní

Znovuzrodenie firmy, ktorá sa do histórie zapísala najmä modelom Pantera, má prebehnúť na Festivale rýchlosti v Goodwoode.

De Tomaso: Talianska značka opäť ožije

Oprava a rekonštrukcia mosta pred Malackami si vyžiadali uzatvorenie úseku. Vodiči, ktorí do mesta prichádzajú od diaľnice D2, musia počítať s obchádzkami.

Pri ceste do Malaciek po D2 počítajte s obchádzkou

Po tom, čo nemecké úrady začali vyšetrovať podozrenie z existencie nelegálneho softvéru v modelovom rade Mercedes GLK, vznikli pochybnosti o ďalších modeloch...

Dieselgate: Podozrenia voči Daimleru sa množia

V novom spote upozorňujúcom na premiéru omladeného vozidla automobilka prezradila, že modelovú paletu rozšíri variant Scout.

Škoda Superb: Po facelifte aj do terénu?

Japonská automobilka prichádza s novou dodávkou. Ide o minimálne upravený Renault Kangoo, ktorý má pritom čoskoro dostať nástupcu.

Nissan uvádza kompaktný van NV250

Frekventovaná cesta v srbskom regióne Grdelica patrila medzi nočné mory, nakoľko bola známa ako chronický "lievik". Srbsko dokončilo a otvorilo posledný úsek...

Srbsko otvorilo posledný úsek tranzitného ťahu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×