Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Carlos Ghosn stále nemá nástupcu v čele Nissanu

Správna rada Nissanu sa nedohodla na novom šéfovi, ktorý nahradí Carlosa Ghosna. Dôvodom sú nezhody medzi Nissanom a Renaultom o ďalšom smerovaní aliancie.
18.12.2018 / TASR

Správna rada japonskej automobilky Nissan sa v pondelok nezhodla na novom predsedovi namiesto Carlosa Ghosna, ktorého v novembri zatkli v Japonsku pre podozrenie z finančných machinácií. Oznámila to japonská firma s tým, že rokovania budú pokračovať.

Ako uviedol generálny riaditeľ Nissanu Hiroto Saikawa, výbor poradcov potrebuje viac času. "Výbor žiadal pokračovanie diskusií a my sme to akceptovali," povedal Saikawa. Médiá už pred zasadnutím správnej rady naznačovali, že k rýchlej dohode pravdepodobne nedôjde, čiastočne pre otvorené nezhody Nissanu s partnerom v aliancii, francúzskou firmou Renault.

Tokijská prokuratúra čoskoro obžaluje Ghosna a Nissan

Tokijská prokuratúra plánuje už onedlho obžalovať nielen Carlosa Ghosna a Grega Kellyho, ale aj samotný Nissan.

Obidve automobilky tvoria spolu s Mitsubishi alianciu, po Ghosnovom zatknutí 19. novembra sa však napätie medzi Renaultom a Nissanom prejavilo naplno. Francúzska firma sa podľa médií usiluje o väčší vplyv v správnej rade Nissanu, v ktorom kontroluje zhruba 43-percentný podiel.

Japonská spoločnosť je totiž najnovšie pod tlakom, keďže problémy nemá len Ghosn, ale už aj samotná firma, ktorú prokuratúra pred týždňom obvinila z predkladania falošných finančných výkazov. Renault v tejto súvislosti varoval, že obvinenia "vytvárajú nemalé riziko aj pre Renault, keďže je najväčším akcionárom Nissanu, ako aj pre stabilitu aliancie Renault-Nissan-Mitsubishi".

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×