Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža sa bude zotavovať dlhšie, než pôvodne očakávala.
18.12.2018 / TASR

Nemecký automobilový priemysel sa bude zotavovať pravdepodobne dlhšie, než sa pôvodne očakávalo. To sa odrazí aj na raste nemeckej ekonomiky, keďže automobilový priemysel je pre ňu kľúčový. Uviedla to v najnovšej mesačnej správe nemecká centrálna banka Bundesbank.

Produkcia v nemeckom automobilovom priemysle zaznamenala v 3. kvartáli pokles, čo je dôsledok zavedenia nových emisných testov známych ako WLTP. Pokles produkcie v kľúčovom odvetví stiahol do mínusu celú ekonomiku, ktorá v 3. kvartáli zaznamenala medzištvrťročný pokles o 0,2 percenta.

Pôvodne sa očakávalo rýchle zotavenie, najnovšie údaje ale podľa Bundesbank naznačujú, že to automobilovému sektoru bude trvať dlhšie. Okrem toho, zvyšuje sa neistota ohľadne budúcnosti dieselových áut, keďže v Nemecku rastie počet veľkých miest, ktoré začínajú zakazovať naftovým autám vjazd do niektorých lokalít.

"Normalizácia v automobilovom priemysle bude prebiehať pravdepodobne pomalším tempom, než sa pôvodne očakávalo," uviedla Bundesbank vo svojej správe.

Banka už minulý týždeň výrazne skresala prognózu rastu nemeckej ekonomiky v tomto roku. Očakáva, že za celý rok 2018 dosiahne rast nemeckej ekonomiky 1,5 percenta, pritom v predchádzajúcej prognóze počítala ešte s rastom o dve percentá. V ďalších dvoch rokoch očakáva banka mierne zrýchlenie rastu na 1,6 percenta.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×