Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lincoln chystá návrat k štýlu coach door

Špecifické zadné dvere dostane limuzína Continental, ktorá má byť oproti klasickému modelu predĺžená a ešte luxusnejšia.
1 17.12.2018 / Marek Pokrývka

Valná väčšina dnešných automobilov disponuje dverami zavesenými na predných pántoch, bez ohľadu na tvar karosérie či triedne zaradenie. Medzi výnimky možno zaradiť napríklad produkty Rolls-Royce. Angličania však otváranie dverí proti smeru jazdy nevymysleli, kedysi bolo rozšírené a používala ho napríklad aj severoamerická značka Lincoln. Čoskoro s ním príde opäť.

Honosnejšia verzia sedanu Lincoln asi príde do Detroitu

Internetom začali nedávno kolovať zvesti, že súčasť koncernu Ford chystá čiastočný návrat k štýlu nazvanému coach door (resp. suicide door). Za pravdepodobného kandidáta bol označovaný veľký sedan Continental. Firma priliala oheň do ohňa zverejnením fotky zachytávajúcej centrálne umiestnené kľučky na jeho historickej verzii a správy definitívne potvrdil ďalší záber.

Lincoln Aviator: Explorer v honosnej forme

Sériová verzia letca sa od štúdie takmer nelíši, čo platí aj pre interiér. Pohon vozidla zabezpečí biturbo šesťvalec na želanie doplnený elektrinou.

V týchto dňoch digitálne vody vyplavili obrázok, ktorý mal vzniknúť na dílerskej konferencii v Las Vegas. Napriek nízkej kvalite jasne zachytáva špeciálny variant spomínanej limuzíny so zadnými dverami otváranými proti smeru jazdy i jej označenie. Oproti štandardu by mala byť o niečo dlhšia a vzadu poskytnú luxusnejšie sedadlá spolu s väčším priestorom pre pasažierov. Oficiálne odhalenie nového člena portfólia sa pravdepodobne odohrá na januárovom autosalóne v Detroite.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×