Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Euro NCAP: Ktoré autá sú najbezpečnejšie?

VIDEO
Medzinárodná organizácia rozdala ocenenia v štyroch kategóriách, dve si odniesol Lexus ES. Bodoval tiež Hyundai Nexo a Mercedes-Benz triedy A.
1 15.12.2018 / Marek Pokrývka

Z dielne Euro NCAP vyšlo počas minulého týždňa hodnotenie deviatich vozidiel. Väčšina obstála na plný počet hviezdičiek, dva modely koncernu FCA však pohoreli. Pre končiacu sa testovaciu sezónu šlo o posledné výsledky. Medzinárodná organizácia totiž v týchto dňoch zverejnila mená modelov, ktoré počas uplynulého roka preukázali špičkovú úroveň bezpečnosti.

Testovaciu sezónu ukončilo vyhlásenie najbezpečnejších modelov

Ktoré nové autá sú teda najbezpečnejšie? Podľa odborníkov medzi malými rodinnými modelmi najlepšiu ochranu poskytne Mercedes-Benz triedy A, prémiový kompakt dopadol výborne aj pri kolízii s chodcom. V troch hlavných kategóriách mal vyše 90%. Podobne obstál aj Lexus ES, ktorý zvíťazil v triede veľkých rodinných vozidiel. Zároveň si odniesol titul medzi hybridmi a elektromobilmi.

Euro NCAP: Dve autá koncernu FCA zlyhali

Sedem noviniek obišlo s najlepším možným skóre, Fiat Panda však nedostal žiadnu hviezdičku a nový Jeep Wrangler iba jednu.

Tohtoročné výsledky Best in Class rozdelili v Euro NCAP do štyroch kategórií. Posledným oceneným modelom je Hyundai Nexo, ktorý bodoval v segmente Large Off-Road. Pre kórejskú značku ide o veľký úspech, nakoľko ide o jej prvý produkt poháňaný palivovými článkami na vodík. Obzvlášť vysoké skóre dosiahla táto novinka v oblasti bezpečnostných asistentov.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×