Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Atlas Cross Sport odfotený v sériovej verzii

SUV-kupé sa do obchodov dostane s umiernenejším dizajnom než mal koncept, tvary strechy a zadnej časti sa však veľmi nemenili.
2 15.12.2018 / Marek Pokrývka

Volkswagen predvlani predstavil ďalšieho člena rodiny SUV, uviedol mohutný Atlas schopný pojať tri rady sedadiel. Jeho hlavným odbytiskom je Severná Amerika. Predáva sa aj v Číne, kde ho zákazníci poznajú ako Teramont. Práve z najľudnatejšej krajiny sveta pochádzajú materiály zachytávajúce jeho nové vyhotovenie disponujúce klesajúcou strechou.

Od sedemmiestnej verzie sa Atlass Crossport odlišuje aj tvárou 2 fotografie v galérii Od sedemmiestnej verzie sa Atlass Crossport odlišuje aj tvárou Zdroj: autohome.com.cn

Model nesúci prívlastok Cross Sport naznačil výrobca na tohtoročnom autosalóne v New Yorku, jeho koncept odhalila popri štúdii pick-upu Tanoak. Aj tá sa asi dostane do predaja. Premiéra sériového SUV-kupé nás ešte len čaká, no jeho tvary sú známe.

Automobil odfotený v sériovej verzii prináša očakávané posolstvo. Oproti newyorskému exponátu je vozidlo umiernenejšie, futuristické prepojené LED svetlomety sa nekonajú a mimo hry zostali aj 22-palcové disky kolies. Použité ráfiky sú o poznanie menšie. Zmenili sa tiež tvary nárazníkov a predných reflektorov, ktoré sú zakomponované do masky chladiča.

Línie koncových svetiel sa nápadne ponášajú na menší Tiguan 2 fotografie v galérii Línie koncových svetiel sa nápadne ponášajú na menší Tiguan Zdroj: autohome.com.cn

Dynamickejší variant veľkého SUV si však nakoniec ponechal výraznejšiu dizajnovú identitu, komponenty jeho grilu sa od sedemmiestneho variantu líšia. Rozdielne sú tiež blatníky či kapota obsahujúca imitáciu vstupov vzduchu. Hlavným rozdielom je ale zadná časť, klesajúca strešná línia je zakončená piatymi dverami so svetlami pripomínajúcimi typ Tiguan.

VW Golf: Úplne nové GTI bez maskovania?

Na juhoafrických cestách sa podarilo nakrútiť vozidlo, ktoré je podľa všetkého nástupcom populárneho nemeckého kompaktu.

Navonok je teda štylistika vyhotovenia Cross Sport výrazne upravená, zvnútra s výnimkou tretieho radu sedadiel neočakávame žiadne zásadné zmeny. Vyhnúť by sa im mala aj technická stránka. Hovoriť teda môžeme o dvojlitrovom štvorvalci a agregáte VR6 s objemom 3,6 litra, chýbať nebude pohon všetkých kolies. Dátum odhalenia SUV-kupé nepoznáme.


Video
Najnovšie články
Bude VW v Bratislave vyrábať elektromobil?

Debut formálne dôležitej novinky sa odohrá 23. mája, elektrický hatchback sa predvedie po boku omladenej vlajkovej lode Superb.

Prvý elektromobil Škoda: Premiéra v Bratislave

Nemci zverejnili fotografie maskovaného kompaktu i jeden záber bez kamufláže, ktorý zachytáva špičkovú verziu M135i.

BMW radu 1 sa začína oficiálne odhaľovať

Mitsubishi doprialo svojmu SUV malý facelift, no ten v prípade plug-in hybridu priniesol aj takmer kompletne novú techniku.

Test Outlander PHEV: Vylepšený bestseller

Rodinne orientovaný model by mal disponovať 608-litrovým batožinovým priestorom a ponúkne benzínový alebo naftový motor.

Ford Focus ST: Do ponuky sa vracia kombi

Pod kapotu dvojice Angličanov sa nasťahoval rovnaký motor, aký poháňa aj BMW X2 M35i. Jeho maximálny výkon 306 koní sa nezmenil.

MINI uvádza svoje najsilnejšie modely

Volkswagen sa snaží vylepšiť svoj imidž poškodený emisným škandálom. Jednou z ciest je podpora elektrickej mobility, v rámci ktorej chce investovať do novej...

VW investuje miliardu do nového závodu na batérie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×