Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Európe sa stále predáva menej áut

Automobilky stále predávajú v Európe menej áut, predaj klesol už tretí mesiac v poradí. Dôvodom však nie je nezáujem motoristov, ale prísnejší testovací cyklus WLTP.
2 príspevky 15.12.2018 / TASR

Predaj áut v Európe zaznamenal pokles aj v novembri, tretí mesiac po sebe. Na automobilky naďalej negatívne pôsobí zavedenie novej normy testovania emisií známej ako WLTP.

Ako informovalo Európske združenie výrobcov automobilov (ACEA), predaj áut v EÚ a krajinách EFTA klesol o 8,1 percenta na 1,16 milióna. Podľa ACEA sa pod to podpísalo zavedenie WLTP od 1. septembra, kvôli ktorému firmy ponúkali v auguste vysoké zľavy na kúpu áut.

"Pred zavedením novej normy WLTP sa predaj áut v auguste prudko zvýšil, až o 31,2 percenta. To spôsobilo pokles dopytu v ďalších mesiacoch," oznámila ACEA.
Z veľkých európskych automobiliek najväčší pokles predaja v Európe (EÚ + EFTA) zaznamenal francúzsky Renault (16 percent). Predaj vozidiel Volkswagen Group klesol o 10,9 percenta a predaj áut spoločnosti FCA o 8,1 percenta.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×