Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čína pozastaví sankčné clá na autá z USA

Situácia v obchodnej vojne medzi USA a Čínou sa dočasne upokojila. Peking sa totiž rozhodol pozastaviť sankčné clá na americké autá.
15.12.2018 / TASR

Čína na tri mesiace pozastaví uplatňovanie dodatočných dovozných ciel na americké autá. Oznámilo to čínske ministerstvo financií s tým, že Peking tak realizuje dohodu uzatvorenú medzi prezidentmi USA Donaldom Trumpom a Číny Si Ťin-pchingom začiatkom decembra v Buenos Aires.

Čína v júli uvalila na autá vyrábané v USA dodatočné 25-percentné dovozné clá. Tie pridala k zníženým 15-percentným dovozným clám, ktoré začali platiť od 1. júla pre všetky autá zo zahraničia. Sankčné clá, ktoré spôsobili, že celkové dovozné clá na americké autá dosiahli 40 percent, stanovila v reakcii na uvalenie ďalších ciel na čínsky tovar zo strany USA.

Teraz dodatočné clá pozastaví a od 1. januára do 31. marca bude uplatňovať na autá z USA dovozné clá vo výške 15 percent, teda rovnaké, aké platia aj na autá z iných krajín.

Podľa Pekingu bolo zavedenie dodatočných ciel na americké autá a autokomponenty nevyhnutným krokom proti americkému protekcionizmu. Čínske ministerstvo financií v tejto súvislosti dodalo, že dočasné zníženie ciel by mohlo pomôcť urýchliť rokovania Washingtonu a Pekingu. Od nich si sľubuje postupné zrušenie vzájomných sankčných opatrení.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×