Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Čína pozastaví sankčné clá na autá z USA

Situácia v obchodnej vojne medzi USA a Čínou sa dočasne upokojila. Peking sa totiž rozhodol pozastaviť sankčné clá na americké autá.
15.12.2018 / TASR

Čína na tri mesiace pozastaví uplatňovanie dodatočných dovozných ciel na americké autá. Oznámilo to čínske ministerstvo financií s tým, že Peking tak realizuje dohodu uzatvorenú medzi prezidentmi USA Donaldom Trumpom a Číny Si Ťin-pchingom začiatkom decembra v Buenos Aires.

Čína v júli uvalila na autá vyrábané v USA dodatočné 25-percentné dovozné clá. Tie pridala k zníženým 15-percentným dovozným clám, ktoré začali platiť od 1. júla pre všetky autá zo zahraničia. Sankčné clá, ktoré spôsobili, že celkové dovozné clá na americké autá dosiahli 40 percent, stanovila v reakcii na uvalenie ďalších ciel na čínsky tovar zo strany USA.

Teraz dodatočné clá pozastaví a od 1. januára do 31. marca bude uplatňovať na autá z USA dovozné clá vo výške 15 percent, teda rovnaké, aké platia aj na autá z iných krajín.

Podľa Pekingu bolo zavedenie dodatočných ciel na americké autá a autokomponenty nevyhnutným krokom proti americkému protekcionizmu. Čínske ministerstvo financií v tejto súvislosti dodalo, že dočasné zníženie ciel by mohlo pomôcť urýchliť rokovania Washingtonu a Pekingu. Od nich si sľubuje postupné zrušenie vzájomných sankčných opatrení.

(TASR)

Focus Media

Video
Najnovšie články
V Rakúsku bolo zaregistrovaných vyše päť miliónov áut

Jedinou potešujúcou správou v súčasnom vývoji cien palív je asi fakt, že stále tankujeme lacnejšie než pred rokom. Všetko však naznačuje tomu, že to dlho...

Benzín a nafta: Všetky faktory tlačia ceny nahor

Hannover je z hľadiska počtu obyvateľov podobne veľký ako Bratislava a rovnako ako ostatné nemecké mestá stavil na elektrickú mobilitu. Už čoskoro bude...

Hannover bude mať najviac verejných nabíjacích staníc

Na budúcoročnom ženevskom autosalóne spoznáme druhé moderné vydanie hatchbacku, zo začiatku ráta spoločnosť s ročnou kapacitou 80-tisíc kusov.

Fiat 500: Nástupca bude čisto elektrický

Spomedzi piatich vozidiel hodnotených v ostatnom čase dostal päť hviezdičiek opäť iba elektromobil, čistotou výfukových plynov však zaujal Mercedes-Benz triedy...

Green NCAP: Diesel si sčasti napráva meno

Slovenský Volkswagen má kadoročne dvojtýždňovú celozávodnú dovolenku, keď sa na dva týždne zastavia výrobné linky. Tento rok sa začína už dnes.

Slovenský Volkswagen začína celozávodnú dovolenku

Nemecký elektrický hatchback bude mať digitálny prístrojový panel rozdelený na tri segmenty a netradičný ovládač prevodovky.

Volkswagen ID.3: Prvý pohľad do interiéru
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×