Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj vozidiel VW sa v novembri znížil

Volkswagen má za sebou ďalší slabý mesiac, tentokrát však bol hlavnou príčinou pokles dopytu v Číne. Zlý výsledok v rámci koncernu zaznamenalo aj Audi.
15.12.2018 / TASR

Koncern Volkswagen (VW) vyexpedoval v novembri do autopredajní 940 800 vozidiel. Medziročne bol jeho výsledok horší o 5,4 percenta. Vedenie VW o tom informovalo v piatok. Uviedlo, že slabší výsledok ovplyvnil nižší záujem zákazníkov o nové automobily predovšetkým v Číne.

Na nepriaznivom trende sa už druhý mesiac po sebe prejavuje aj neisté východisko z pokračujúceho obchodného sporu medzi Spojenými štátmi a Čínou. Vývoz áut VW do USA klesol medziročne o 7,3 percenta na 399 500.

Expedícia vozidiel koncernu za 11 mesiacov tohto roka zostáva medziročne v pluse o 1,8 percenta. Na trh ich dodal 9,92 milióna. Podľa analytikov je reálne, že VW si tento rok vytvorí nový rekord v produkcii automobilov.

Zo všetkých závodov Volkswagenu dosiahla v novembri najhorší výsledok automobilka Audi. Na trh dodala 132 700 vozidiel. Medziročne ich bolo menej o 16,7 percenta. Za 11 mesiacov tohto roka je jej výkon v porovnaní s vlaňajškom slabší o 2,4 percenta. Jej brány opustilo 1,66 milióna vozidiel.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×