Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Madrid sprísnil zákazy vjazdu

Madrid neustále bojuje so znečistením ovzdušia. Kým v prvej fáze programu radnica uzatvorila historické centrum mesta, v druhej fáze dočasne zakázala vjazd starších vozidiel, a to dieselových aj benzínových.
1 príspevok 14.12.2018 / TASR

Madrid v stredu (12.12.) dočasne zakázal starším vozidlám, ktoré produkujú najviac emisií, jazdiť po jeho uliciach. Došlo k tomu dva týždne po tom, ako vykázal z centra mesta veľkú časť osobnej dopravy. Španielske hlavné mesto sa tak snaží bojovať proti znečisteniu ovzdušia.

Madrid aktuálne zápasí s vysokou mierou znečistenia, čiastočne pre slabý vietor, preto sa rozhodol pristúpiť k dočasnému zákazu jazdy všetkých starších áut.
Konkrétne, vozidlá na benzín vyrobené pred rokom 2000 a dieselové vozidlá vyrobené pred rokom 2006 mali v stredu zakázaný vjazd nielen do centra mesta, ale aj na mestský okruh M-30, zatiaľ iba do štvrtka, uviedla radnica. Tieto kritériá spĺňa približne 17 percent vozidiel v Madride.

Bolo to prvýkrát, čo mestské úrady aktivovali druhú fázu svojho nového protokolu proti znečisteniu. V rámci prvej fázy radnica v Madride od konca novembra zaviedla obmedzenia pre vjazd áut do historického centra v snahe znížiť emisie z výfukových plynov o 40 percent.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×