Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda predala v novembri menej áut

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.
1 príspevok 14.12.2018 / TASR

Česká automobilka Škoda Auto oznámila, že za obdobie od januára do konca novembra dodala zákazníkom celkovo 1,149 milióna vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje rast o 5,1 percenta.

Za mesiac november však dodávky klesli o 3,9 percenta. Dôvodom je výrazný pokles predaja na čínskom trhu, najväčšom automobilovom trhu na svete. Čínsky trh však celkovo zaznamenáva pokles, už niekoľko mesiacov po sebe.

Práve tento týždeň Čínska asociácia výrobcov áut (CAAM) oznámila, že predaj áut v Číne sa v novembri znížil medziročne takmer o 14 percent. To je najvýraznejší pokles predaja za približne sedem rokov. Celkovo sa minulý mesiac v Číne predalo 2,55 milióna áut. To je pokles už piaty mesiac po sebe a zároveň najvýraznejší od januára 2012. Vývoj v Číne v poslednom období nepriaznivo ovplyvňuje spomaľovanie tempa rastu ekonomiky a obchodný spor s USA.

Navyše, Čína smeruje k poklesu predaja áut aj za celý rok. To naznačuje vývoj na trhu za 11 mesiacov tohto roka. Od januára do konca novembra sa v krajine predalo 25,4 milióna áut, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 znamená pokles o 1,7 percenta. Ak sa očakávania analytikov o poklese za celý rok naplnia, bude to znamenať prvý pokles v rámci celoročného predaja od roku 1990.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×