Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda predala v novembri menej áut

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.
1 príspevok 14.12.2018 / TASR

Česká automobilka Škoda Auto oznámila, že za obdobie od januára do konca novembra dodala zákazníkom celkovo 1,149 milióna vozidiel. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka to predstavuje rast o 5,1 percenta.

Za mesiac november však dodávky klesli o 3,9 percenta. Dôvodom je výrazný pokles predaja na čínskom trhu, najväčšom automobilovom trhu na svete. Čínsky trh však celkovo zaznamenáva pokles, už niekoľko mesiacov po sebe.

Práve tento týždeň Čínska asociácia výrobcov áut (CAAM) oznámila, že predaj áut v Číne sa v novembri znížil medziročne takmer o 14 percent. To je najvýraznejší pokles predaja za približne sedem rokov. Celkovo sa minulý mesiac v Číne predalo 2,55 milióna áut. To je pokles už piaty mesiac po sebe a zároveň najvýraznejší od januára 2012. Vývoj v Číne v poslednom období nepriaznivo ovplyvňuje spomaľovanie tempa rastu ekonomiky a obchodný spor s USA.

Navyše, Čína smeruje k poklesu predaja áut aj za celý rok. To naznačuje vývoj na trhu za 11 mesiacov tohto roka. Od januára do konca novembra sa v krajine predalo 25,4 milióna áut, čo v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2017 znamená pokles o 1,7 percenta. Ak sa očakávania analytikov o poklese za celý rok naplnia, bude to znamenať prvý pokles v rámci celoročného predaja od roku 1990.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×