Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.
1 1 príspevok 13.12.2018 / Marek Pokrývka

Od začiatku októbra je známe, že medzi debutantmi nasledujúceho autosalóna v Detroite sa objaví nová Toyota Supra. Na rovnakom mieste sa pred dlhými piatimi rokmi ukázal krásny koncept FT-1. Sériový model z neho bude vychádzať, čo bolo jasne vidieť na pretekárskej štúdii v Ženeve i maskovanom prototype predvedenom na trati v Goodwoode. Jeho dizajn už čiastočne poznáme.

Takto bude spredu vyzerať Supra piatej generácie

Dlho očakávaná japonská novinka ukázala svoju tvár predčasne. Na špecializovanom fóre supramkv.com sa v týchto dňoch objavila fotografia, ktorá zachytáva prednú časť produkčnej verzie. Vozidlo bolo odfotené v prívese s plachtou určenou na jeho zakrytie zhrnutou dozadu.

Ako sa očakávalo, základné dizajnové línie sú zhodné s päťročným konceptom. Supra však disponuje o niečo mohutnejšími diódovými svetlometmi a namiesto vyplneného nosa má uprostred vstup vzduchu. Ostatné detaily sú viac-menej zachované. Na zábere môžeme vidieť otvory v predných blatníkoch i tvarovanú strechu, ktorá má uprostred priehlbinu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Priehľadná centrálna časť kapoty zostala vecou štúdiu, čo nie je prekvapujúce. Jej obsah napriek tomu v podstate poznáme. Už dlhú dobu nie je tajomstvom, že Toyota Supra piatej generácie využije rovnaký technický základ ako BMW Z4. Súčasťou spolupráce má byť aj radový šesťvalec. Ak sa jeho naladenie nezmení, rátať môžeme s maximálnym výkonom 250 kW (340 k).


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×