Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.
4 12.12.2018 / Marek Pokrývka

Svetoznámy dizajnérsky dom Pininfarina, ktorý sa preslávil najmä dlhoročnou spoluprácou so značkou Ferrari, momentálne chystá štart výrobnej divízie. Prvotinou nesúcou vlastnú značku bude batériou poháňané kupé. Ako sme sa nedávno dozvedeli, zaradí sa medzi hyperšporty a výkonom možno pokorí všetky rekordy medzi sériovými produktmi. Poznáme už aj jeho názov.

Elektrický zázrak sa môže svetu predstaviť už na jar v Ženeve 4 fotografií v galérii Elektrický zázrak sa môže svetu predstaviť už na jar v Ženeve Zdroj: Pininfarina

Talianska spoločnosť doteraz vozidlo označovala iba kódom PF0. Momentálne prezradila finálny štítok elektromobilu, ktorému dala veľkú symboliku. Po jej zakladateľovi zdedí pripravovaný model meno Battista. Na tomto výbere mal veľký podiel aktuálny riaditeľ Paolo Pininfarina, vnuk muža stojaceho za vznikom firmy. Podľa neho ide o zhmotnenie dlhoročného sna.

Popri pokrstení elektrického kupé zverejnili Taliani aj jeho fotografie, na ktorých však hrá hlavnú rolu biela plachta. Viditeľné sú akurát diódové línie. No o dizajne už máme dobrú predstavu a známe sú tiež početné parametre. Pininfarina Battista má využiť techniku chorvátskej značky Rimac. Pohon nového modelu bude vraj pozostávať zo štyroch elektromotorov, ktoré dosiahnu spoločný výkon 1 417 kW (1927 k). Skloňuje sa šprint na stovku pod dve sekundy a najvyššie tempo vyše 400 km/h. Dynamické parametre budú teda ohromné, sklamať nemá ani dojazd asi 500 km.

Pininfarina PF0: Najsilnejšie auto sveta?

Elektromobil využije techniku s chorvátskym podpisom a podľa aktuálnych informácií dosiahne maximálny výkon až 1 417 kW (1 927 k).

Elektrický hyperšport s karbónovou karosériou má na cesty prísť uprostred roka 2020, jeho uvedenie bude súčasťou osláv 90. výročia založenia domu Pininfarina. Do predaja sa má dostať 150 exemplárov rozdelených na tri rovnaké časti medzi regióny Severnej Ameriky, Európy a Ázie. Cena zatiaľ oficiálne známa nie je, no hovorí sa o sume okolo dvoch miliónov eur.


Video
Najnovšie články
Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach

Európania stále kupujú menej áut, minimálne v prvých dvoch mesiacov tohto roka. Pocítil to aj Volkswagen a rovnako ako v prípade Škody bol hlavnou príčinou...

Slabý február hlásia všetky európske automobilky
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×