Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porovnanie SUV s 4x4: Ktoré sa oplatí najviac?

FOTO
Na nemeckom trhu neprekvapí prvenstvo modelu VW, do prvej desiatky najobľúbenejších modelov sa však dostala aj Dacia, Mazda či Škoda.
41 5 príspevkov 12.12.2018 / Marek Pokrývka

Od začiatku tohto milénia sa segment SUV prepracoval z pozície neveľmi dôležitého outsidera na snáď najväčšiu hybnú silu v automobilovom priemysle. Severoamerickí zákazníci podľahli tomuto trendu už dávnejšie, no v priebehu ostatného desaťročia vlna intenzívne zasiahla aj mnohé európske či ázijské krajiny. Výnimkou v tomto smere nie je ani Slovensko.

Do milióna v starej mene sa dá kúpiť mnoho SUV s pohonom 4x4 41 fotografií v galérii Do milióna v starej mene sa dá kúpiť mnoho SUV s pohonom 4x4 Zdroj: AUTO BILD

Na našom trhu úspešne pôsobí viacero športovo-úžitkových vozidiel. Snáď najväčšie haló vyvolalo Suzuki Vitara, ktorému sa predvlani podarilo zosadiť dlhodobého kráľa tuzemských predajných rebríčkov menom Škoda Fabia. Do prvej desiatky sa vtedy prepracovali aj modely Hyundai Tucson či Kia Sportage. Medzičasom sa situácia trochu zmenila, aj keď niektoré mená zostali.

Momentálne spadá do segmentu SUV ohromne široká škála modelov, čo odráža veľmi veľké cenové rozpätie. Suma požadovaná za Rolls-Royce Cullinan by stačila na kúpu tridsiatich exemplárov typu Dacia Duster v základnej verzii. Veľkú časť predajných čísel však v našich končinách tvoria autá do 35-tisíc eur, čo je približne milión korún v starej mene.

>>> NAJPREDÁVANEJŠIE SUV SO 4x4 DO 35-TISÍC <<<

Do tejto cenovej hranice si možno kúpiť viacero vozidiel roztáčajúcich všetky kolesá, čo nebýva súčasťou štandardu. Bežný býva v tomto teritóriu pohon prednej nápravy. Stále je však dosť zákazníkov, ktorí systém 4x4 berú pri SUV ako samozrejmosť. Práve na „štvorkolky“ sa nedávno pozreli naši nemeckí kolegovia. Zostavili desaťčlenný rebríček tých, ktoré sa u nich predávajú najviac.

TOP 10: Ktoré kompaktné kombi sú naj?

Rebríček obľúbených kombíkov segmentu C na nemeckom trhu ponúka dobrý pohľad na modely, ktorým zákazníci najviac veria.

Podobne ako v prípade najobľúbenejších kompaktných kombi by slovenský rebríček vyzeral trochu inak, istotou je prítomnosť už spomínaného Japonca i vyššie umiestnenie českej značky. No väčšina zahrnutých modelov patrí aj na našom trhu k tým najpopulárnejším. Kompletný zoznam obsahuje galéria spolu s tipmi na výber motora, nechýbajú ceny platné pre Slovensko.


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×