Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porovnanie SUV s 4x4: Ktoré sa oplatí najviac?

FOTO
Na nemeckom trhu neprekvapí prvenstvo modelu VW, do prvej desiatky najobľúbenejších modelov sa však dostala aj Dacia, Mazda či Škoda.
41 5 príspevkov 12.12.2018 / Marek Pokrývka

Od začiatku tohto milénia sa segment SUV prepracoval z pozície neveľmi dôležitého outsidera na snáď najväčšiu hybnú silu v automobilovom priemysle. Severoamerickí zákazníci podľahli tomuto trendu už dávnejšie, no v priebehu ostatného desaťročia vlna intenzívne zasiahla aj mnohé európske či ázijské krajiny. Výnimkou v tomto smere nie je ani Slovensko.

Do milióna v starej mene sa dá kúpiť mnoho SUV s pohonom 4x4 41 fotografií v galérii Do milióna v starej mene sa dá kúpiť mnoho SUV s pohonom 4x4 Zdroj: AUTO BILD

Na našom trhu úspešne pôsobí viacero športovo-úžitkových vozidiel. Snáď najväčšie haló vyvolalo Suzuki Vitara, ktorému sa predvlani podarilo zosadiť dlhodobého kráľa tuzemských predajných rebríčkov menom Škoda Fabia. Do prvej desiatky sa vtedy prepracovali aj modely Hyundai Tucson či Kia Sportage. Medzičasom sa situácia trochu zmenila, aj keď niektoré mená zostali.

Momentálne spadá do segmentu SUV ohromne široká škála modelov, čo odráža veľmi veľké cenové rozpätie. Suma požadovaná za Rolls-Royce Cullinan by stačila na kúpu tridsiatich exemplárov typu Dacia Duster v základnej verzii. Veľkú časť predajných čísel však v našich končinách tvoria autá do 35-tisíc eur, čo je približne milión korún v starej mene.

>>> NAJPREDÁVANEJŠIE SUV SO 4x4 DO 35-TISÍC <<<

Do tejto cenovej hranice si možno kúpiť viacero vozidiel roztáčajúcich všetky kolesá, čo nebýva súčasťou štandardu. Bežný býva v tomto teritóriu pohon prednej nápravy. Stále je však dosť zákazníkov, ktorí systém 4x4 berú pri SUV ako samozrejmosť. Práve na „štvorkolky“ sa nedávno pozreli naši nemeckí kolegovia. Zostavili desaťčlenný rebríček tých, ktoré sa u nich predávajú najviac.

TOP 10: Ktoré kompaktné kombi sú naj?

Rebríček obľúbených kombíkov segmentu C na nemeckom trhu ponúka dobrý pohľad na modely, ktorým zákazníci najviac veria.

Podobne ako v prípade najobľúbenejších kompaktných kombi by slovenský rebríček vyzeral trochu inak, istotou je prítomnosť už spomínaného Japonca i vyššie umiestnenie českej značky. No väčšina zahrnutých modelov patrí aj na našom trhu k tým najpopulárnejším. Kompletný zoznam obsahuje galéria spolu s tipmi na výber motora, nechýbajú ceny platné pre Slovensko.


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×