Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda Scala: Ako veľmi sa odlišuje od Rapidu?

FOTO
Po debute Škody Scala sa ukázalo, že napriek očakávaniam totálneho odpútania od Rapidu ešte stále nesie niektoré prvky typické pre dosluhujúci Spaceback. V názornom porovnaní si môžete pozrieť, aké veľké sú rozdiely medzi dvojicou modelov.
8 12 príspevkov 10.12.2018 / Filip Kadlečík

Mladá Boleslav pred niekoľkými dňami s veľkou pompou uviedla novinku, s ktorou chce zaútočiť na kompaktný segment. Škoda Rapid už má svoje dni spočítané a na scénu nastupuje Scala, ktorá stojí na odlišnej platforme, ponúka neporovnateľne modernejšie technológie, novú koncepciu interiéru či agresívnejší dizajn.

Z niektorých pohľadov však nová škodovka i napriek odlišnému technickému základu naďalej pripomína starší Rapid. Dva české modely sme porovnali a pozreli sa, kde presne sa líšia a čo majú spoločné. O rozdieloch sa môžete presvedčiť i vy, na fotografiách nižšie stačí kurzorom posúvať deliacu hranicu na jednu či druhú stranu.


Predná časť Scaly sa od Rapidu líši vo všetkom. Ostrý tvar svetlometov, nižšie položená čelná maska so strmým sklonom či predĺžená kapota s výraznejšími prelismi Škode dodávajú agresívnejší pohľad. Za zmienku stojí i nápaditejšie tvarovaný nárazník, elegantnejšie hmlovky či full-LED reflektory, o ktorých sa Rapidu mohlo len snívať.


Pohľad z predoboku odhaľuje, že Scala ani zďaleka nemá tak konzervatívne tvary, ako Rapid. Známa tornádo línia tu auto pretína po celej dĺžke a opäť mu dáva dynamickejší vzhľad. Zmenil sa i tvar spätných zrkadiel.


Profil je časťou, v ktorej sa Scala a Rapid zhodujú najviac. Najmä línie okien sú prakticky totožné, odlišujú sa len plynulejšie stúpajúcou zadnou časťou. Podobná je i dĺžka kapoty, odlišné sú previsy, ktoré má novinka o niečo kratšie.


Zadná časť Scaly je v porovnaní s Rapidom kompletne odlišná, i tak však nesie niekoľko podobných prvkov. Najvýraznejšou zhodou je možnosť predĺžiť sklo piatych dverí takmer až na úroveň tabuľky EČV, známy je však i tvar vstupu do batožinového priestoru. Svetlá a komplikovanejšie linky však nikoho nenechajú na omyle a autá jednoznačne rozlišujú.


Rozdiely medzi Scalou a Rapidom sú v interiéri nepopierateľné. Novinka ako prvá v rámci značky prináša koncept palubovky, ktorej dominuje plávajúci displej. Za príplatok sú dostupné i digitálne budíky, ktoré v prípade Rapidu neboli ani len opciou. Zvonka je Scala športovejšia, vnútri zase v porovnaní s predchodcom omnoho elegantnejšia.


Medzi Scalou v plnej výbave a Rapidom v plnej výbave je badateľný i pokrok, ktorý urobili kreslá vodiča a spolujazdca. V novinke sú tvarované omnoho lepšie, luxusnejší nádych má i centrálny tunel či výplne dverí.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×