Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW a rok 2018: V znamení SUV

Blíži sa koniec roka, je čas na bilanciu. Pre Volkswagen sa rok 2018 niesol v znamení SUV, ale zároveň dosiahol výrazný míľnik v oblasti elektromobility.
5 05.12.2018 / inzercia

Rok 2018 pre Volkswagen asi najviac charakterizuje písmeno „T“. Začiatkom roka sa totiž naplno rozbehol predaj modelu T-Roc. Toto odvážne SUV so svalnatým dizajnom a praktickými rozmermi ukázalo, že vo Volkswagene majú aj zmysel pre humor a emócie, avšak vždy ich vedia zabaliť do praktického balenia. Následne Volkswagen oznámil ambiciózny plán: pokoriť absolútny rekord na najnáročnejších pretekoch do vrchu – Pikes Peak. Výkon na tento pokus mala dodať elektrina. Všetci sme boli zvedaví, ako to dopadne.

   5 fotografií v galérii Zdroj: Volkswagen Slovakia

Potom prišiel autosalón v Ženeve a Volkswagen opäť otvoril tému elektromobility. Tento raz s modelom, ktorý má v roku 2022 prevziať žezlo vrcholu elektrickej a plne autonómnej ponuky Volkswagenu. Jeho názov je I.D. VIZZION. S dojazdom až 650 kilometrov je schopný plne zastúpiť akýkoľvek spaľovací motor, pričom výkon 225 kW je viac, než dostatočný. Volkswagen týmto konceptom demonštroval sebadôveru vo svoje autonómne technológie, pretože ho ani len nevybavil volantom.

   5 fotografií v galérii Zdroj: Volkswagen Slovakia

V marci na seba pozornosť strhla nová vlajková loď konvenčných áut Volkswagenu: nový Volkswagen Touareg. Najprv ešte zamaskovaný absolvoval šialenú cestu z Bratislavy do Pekingu s Rainerom Zietlowom za volantom. Tam z neho strhli maskovanie a predstavili ho celému svetu. A mnohým z nás vyrazil dych nielen dizajnom a luxusom, ale aj obrovskou obrazovkou navigácie, ponukou technológií (Head-up displej, nočné videnie, Matrix LED svetlomety IQ.Light) či skvelým vzduchovým podvozkom s natáčaním zadnej nápravy a aktívnymi stabilizátormi. Vysoké očakávania sa potvrdili aj v testoch, kde si Touareg vyslúžil chválu za úžasný komfort na palube.

   5 fotografií v galérii Zdroj: Volkswagen Slovakia

V júni sa celý svet s napätím pozeral na to, ako sa pretekársky elektromobil Volkswagen I.D. R Pikes Peak vyšplhal na Pikes Peak za neuveriteľných 7 minút 57,148 sekúnd. Neuveriteľný aerodynamický prítlak spolu s výkonom 500 kW a Romainom Dumasom za volantom sa postarali o celosvetovú senzáciu a absolútny rekord týchto šialených a nebezpečných pretekov.

Koniec roka priniesol kompaktný crossover T-Cross. Veselé malé autíčko, ktoré je vo vnútri oveľa väčšie, než sa zdá. Za jeho volant sa však posadíme až v roku 2019. Ale ten je tu čo nevidieť.

   5 fotografií v galérii Zdroj: Volkswagen Slovakia

Viac informácií, testov a zaujímavostí nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

(inzercia)


Video
Najnovšie články
Hyundai Ioniq podstúpil plastickú operáciu

Už onedlho sa začnú najrozsiahlejšie dopravné obmedzenia v histórii Bratislavy. Pri riadení dopravy bude uprednostňovaná MHD, primátor Matúš Vallo preto...

Vallo: Vodiči nechajte autá doma, použite MHD

Obchodníci sa neraz predháňajú v ponuke zaujímavých „vychytávok“, ktoré by mali v zime uľahčiť život motoristu. Niektoré môžu byť užitočné, iné z vás len...

Zimné príslušenstvo: Čo sa oplatí a čo určite nie?

Nemecko nastúpilo na cestu rozvoja elektromobility a postupne rozširuje sieť nabíjacích staníc. Zatiaľ najviac ich má Hamburg.

Najviac nabíjačiek v Nemecku má Hamburg

Americký úpravca dal elektrickému SUV široký bodykit z uhlíkových vlákien a kompletne prečalúnil jeho interiér.

T Sportline Model X: Karbón a oranžová

Volkswagen plánuje nástupcu aktuálneho Golfu ukázať už o niekoľko mesiacov, online svet však už jeho podobu pozná. Po starších videách sa teraz na internete...

Dizajn ôsmeho Golfu prezrádzajú nové fotky

Z hľadiska dizajnu neprešlo vozidlo žiadnymi väčšími úpravami, vyhol sa im aj interiér. Pod kapotou sa objavil vylepšený automat i dvojlitrový turbodiesel.

Mondeo: Po facelifte aj hybridné kombi
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×