Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

VW a rok 2018: V znamení SUV

Blíži sa koniec roka, je čas na bilanciu. Pre Volkswagen sa rok 2018 niesol v znamení SUV, ale zároveň dosiahol výrazný míľnik v oblasti elektromobility.
5 05.12.2018 / inzercia

Rok 2018 pre Volkswagen asi najviac charakterizuje písmeno „T“. Začiatkom roka sa totiž naplno rozbehol predaj modelu T-Roc. Toto odvážne SUV so svalnatým dizajnom a praktickými rozmermi ukázalo, že vo Volkswagene majú aj zmysel pre humor a emócie, avšak vždy ich vedia zabaliť do praktického balenia. Následne Volkswagen oznámil ambiciózny plán: pokoriť absolútny rekord na najnáročnejších pretekoch do vrchu – Pikes Peak. Výkon na tento pokus mala dodať elektrina. Všetci sme boli zvedaví, ako to dopadne.

   5 fotografií v galérii Zdroj: Volkswagen Slovakia

Potom prišiel autosalón v Ženeve a Volkswagen opäť otvoril tému elektromobility. Tento raz s modelom, ktorý má v roku 2022 prevziať žezlo vrcholu elektrickej a plne autonómnej ponuky Volkswagenu. Jeho názov je I.D. VIZZION. S dojazdom až 650 kilometrov je schopný plne zastúpiť akýkoľvek spaľovací motor, pričom výkon 225 kW je viac, než dostatočný. Volkswagen týmto konceptom demonštroval sebadôveru vo svoje autonómne technológie, pretože ho ani len nevybavil volantom.

   5 fotografií v galérii Zdroj: Volkswagen Slovakia

V marci na seba pozornosť strhla nová vlajková loď konvenčných áut Volkswagenu: nový Volkswagen Touareg. Najprv ešte zamaskovaný absolvoval šialenú cestu z Bratislavy do Pekingu s Rainerom Zietlowom za volantom. Tam z neho strhli maskovanie a predstavili ho celému svetu. A mnohým z nás vyrazil dych nielen dizajnom a luxusom, ale aj obrovskou obrazovkou navigácie, ponukou technológií (Head-up displej, nočné videnie, Matrix LED svetlomety IQ.Light) či skvelým vzduchovým podvozkom s natáčaním zadnej nápravy a aktívnymi stabilizátormi. Vysoké očakávania sa potvrdili aj v testoch, kde si Touareg vyslúžil chválu za úžasný komfort na palube.

   5 fotografií v galérii Zdroj: Volkswagen Slovakia

V júni sa celý svet s napätím pozeral na to, ako sa pretekársky elektromobil Volkswagen I.D. R Pikes Peak vyšplhal na Pikes Peak za neuveriteľných 7 minút 57,148 sekúnd. Neuveriteľný aerodynamický prítlak spolu s výkonom 500 kW a Romainom Dumasom za volantom sa postarali o celosvetovú senzáciu a absolútny rekord týchto šialených a nebezpečných pretekov.

Koniec roka priniesol kompaktný crossover T-Cross. Veselé malé autíčko, ktoré je vo vnútri oveľa väčšie, než sa zdá. Za jeho volant sa však posadíme až v roku 2019. Ale ten je tu čo nevidieť.

   5 fotografií v galérii Zdroj: Volkswagen Slovakia

Viac informácií, testov a zaujímavostí nájdete na stránke www.volkswagenblog.sk.

(inzercia)


Video
Najnovšie články
Ford očakáva v tomto roku stratu

Je známa vec, že vkus motoristov v jednotlivých krajinách sa líši. A dokonca aj v rámci kontinentov. Dokazuje to najnovšia analýza najpredávanejších modelov...

Bestsellery: Ktoré autá vládnu Európe a svetu?

Volkswagen plánuje elektrickú ofenzívu. Otázka znie, koľko nových elektromobilov z triedy malých áut vôbec predá, nakoľko cenou presiahnu súčasnú strednú...

Malé elektromobily VW budú stáť desiatky tisíc eur

Priaznivé vyhliadky svetovej ekonomiky a rokovania USA a Číny o ukončení obchodnej vojny vyvolávajú na trhoch optimizmus. Ten pochopiteľne zasiahol aj ceny...

Ceny palív: Na lacnejšie tankovanie zabudnite

WLTP negatívne ovplyvnilo predaj väčšiny európskych automobiliek. Jedným z mála koncernov, ktorý z tohto výpadkov profitoval, bol francúzsky PSA Peugeot...

Koncern PSA vlani predal rekordný počet áut

Japonci naznačujú konceptom QX Inspiration svoje ďalšie smerovanie. Dáva zbohom konvenčnému pohonu a zároveň víta futuristický dizajn.

Infiniti QX Inspiration: Snúbenie prístupov

Za problémy európskej dcéry Fordu podľa odborárov spôsobili vážne manažérske chyby, napríklad, vedenie nerozpoznalo dôležité trendy v preferenciách zákazníkov.

Problémy Fordu v Európe spôsobili manažérske chyby
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×