Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Aston Martin ponúka veteránom elektrinu

Angličania chcú ponúkať alternatívny pohon pre svoje staré autá. Konverzia nie je trvalá, originálny agregát možno do vozidla spätne vrátiť.
12 09.12.2018 / Marek Pokrývka

Doba elektrická postupne prichádza a zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by existovala nejaká alternatíva. V najbližších dekádach môžeme čakať ďalšie sprísňovanie legislatívy preferujúcej batériou poháňané autá. Aston Martin sa bojí, že zákony môžu časom úplne zakázať používanie spaľovacích motorov. Svojim veteránom preto ponúka elektrinu.

Tento historický roadster nepoháňa benzín, ale elektrická energie 12 fotografií v galérii Tento historický roadster nepoháňa benzín, ale elektrická energie Zdroj: Aston Martin

Historické oddelenie britskej značky predstavilo plán, ktorým sa snaží pripraviť svoje staré automobily na neprajnú budúcnosť. Ich pôvodné pohonné reťazce chce nahradiť elektromotormi. V tejto forme aktuálne prezentuje model DB6 Vantage Volante z roku 1970, ktorý svoj štvorlitrový radový šesťvalec vymenil za kompaktnú akumulátorovú techniku.

Jaguar bude predávať elektrický E-Type

Anglická firma plánuje renovovať existujúce exempláre veterána a následne ich vybaviť batériovým pohonom. Konverziu bude možné zvrátiť.

Aston Martin použil kompaktné riešenie, ktorého výhodou je uchytenie na pôvodné zavesenia motora a prevodovky. Angličania hovoria o akejsi kazete umožňujúcej jednoduché vybratie. Konverzia teda nie je trvalá a originálny agregát možno do vozidla spätne vrátiť. Bližšie detaily o technike zatiaľ nepoznáme. Automobilka však uvádza, že prvé kusy ústrojenstva chce dodať zákazníkom počas budúceho roka. Bude sa pritom dať namontovať do rôznych modelov.


Video
Najnovšie články
Košice pripravujú zmeny v parkovacej politike

Roadster disponuje pevnou skladacou strechou a osemvalcom naladeným na 600 koní. Stovku dá rovnako rýchlo ako kupé.

McLaren 600LT Spider stojí štvrť milióna

Jaguar Land Rover ani napriek úsporným opatreniam nedokáže dosiahnuť zisk a zápasí s prepadom predaja. Automobilka sa preto rozhodla zrušiť tisíce pracovných...

Jaguar Land Rover bude v Británii prepúšťať

Odborári v Audi Hungaria vyhlásili štrajkovú pohotovosť po tom, čo odmietli návrh vedenia na zvyšovanie platov a ďalšie bonusy. Vedenie predložilo novú ponuku,...

Zamestnanci Audi Hungaria sú pripravení štrajkovať

Nemecké automobilky pre prípad tvrdého brexitu predpovedajú obrovské straty pracovných miest v Európe aj Británii. Dôsledky však budú katastrofálne nielen...

Nemecké automobilky varujú pred tvrdým brexitom

Modernizácia bavorskej limuzíny prináša obrovské ľadvinky, ktoré sú terčom kritiky. Klebety o konci dvanásťvalcovej verzie sa nepotvrdili.

BMW radu 7: Inovovaný model prichádza

Futuristický štvordverový koncept má byť schopný jazdiť autonómne a poháňajú ho dva elektromotory s výkonom 490 koní.

Nissan IMs je vízia sedanu budúcnosti
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×