Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brabus ladí Mercedes A 250 na 270 koní

Kompakt dostal ostrejšie tvarovaný bodykit, dvadsaťpalcové disky kolies, kvarteto výfukových koncoviek a upravený dvojliter.
22 4 príspevky 07.12.2018 / Marek Pokrývka

Portfólio športových áut trojcípej hviezdy obohatil v septembri nový vstupný model. Do rozrastajúcej sa rodiny Mercedes-AMG pribudol hatchback A 35, ktorý momentálne prichádza do predaja na viacerých trhoch. Dočasne sa stáva špičkou ponuky. Na tejto pozícii vymieňa model A 250, no pre ten ponúka Brabus balík B 25 zmenšujúci rozdiely medzi dvojicou vozidiel.

Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov 22 fotografií v galérii Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov Zdroj: Brabus

Známy tuner vybavil Áčko vlastnými označeniami, no okrem toho mu dal tiež veľký predný spojler a extra dielce v nárazníku. V bočnej časti karosérie mohutné disky kolies. Predstavený exemplár obúva dvadsiatky, firma však pre kompakt ponúka aj viacero menších ráfikov. Nezabudla ani na zadnú časť automobilu. V nej sa objavilo veľké strešné krídlo a tiež difúzor, ktorý lemujú štyri koncovky výfuku obalené karbónom. Tie zakončujú potrubie vybavené aktívnymi klapkami.

Vo vnútri zostal Mercedes takmer nedotknutý, došlo akurát na inštaláciu tradičnej bižutérie. Ide napríklad o koberčeky s logom Brabus. Okrem nich ho nesú aj kovové pedále či prahové lišty, ktoré sú podsvietené. Symbol spoločnosti z nemeckého Bottropu sa dostal aj pod kapotu. Zdobí kryt hlavy preprogramovaného motora, ale tiež priepustnejší sací systém.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec ladí úpravca na 199 kW, čo je v prepočte 270 koní. Oproti fabrickej verzii A 35 má teda ešte nejaký hendikep. No prekonáva ju krútiacim momentom, ktorý dosahuje v prípade modelu B 25 maximum až 430 Nm. Stovka vďaka tomu padne za 5,9 sekundy. Tuner sa aktuálne chystá na ďalšie verzie triedy A, venovať sa bude aj naftovým kúskom.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×