Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brabus ladí Mercedes A 250 na 270 koní

Kompakt dostal ostrejšie tvarovaný bodykit, dvadsaťpalcové disky kolies, kvarteto výfukových koncoviek a upravený dvojliter.
22 4 príspevky 07.12.2018 / Marek Pokrývka

Portfólio športových áut trojcípej hviezdy obohatil v septembri nový vstupný model. Do rozrastajúcej sa rodiny Mercedes-AMG pribudol hatchback A 35, ktorý momentálne prichádza do predaja na viacerých trhoch. Dočasne sa stáva špičkou ponuky. Na tejto pozícii vymieňa model A 250, no pre ten ponúka Brabus balík B 25 zmenšujúci rozdiely medzi dvojicou vozidiel.

Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov 22 fotografií v galérii Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov Zdroj: Brabus

Známy tuner vybavil Áčko vlastnými označeniami, no okrem toho mu dal tiež veľký predný spojler a extra dielce v nárazníku. V bočnej časti karosérie mohutné disky kolies. Predstavený exemplár obúva dvadsiatky, firma však pre kompakt ponúka aj viacero menších ráfikov. Nezabudla ani na zadnú časť automobilu. V nej sa objavilo veľké strešné krídlo a tiež difúzor, ktorý lemujú štyri koncovky výfuku obalené karbónom. Tie zakončujú potrubie vybavené aktívnymi klapkami.

Vo vnútri zostal Mercedes takmer nedotknutý, došlo akurát na inštaláciu tradičnej bižutérie. Ide napríklad o koberčeky s logom Brabus. Okrem nich ho nesú aj kovové pedále či prahové lišty, ktoré sú podsvietené. Symbol spoločnosti z nemeckého Bottropu sa dostal aj pod kapotu. Zdobí kryt hlavy preprogramovaného motora, ale tiež priepustnejší sací systém.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec ladí úpravca na 199 kW, čo je v prepočte 270 koní. Oproti fabrickej verzii A 35 má teda ešte nejaký hendikep. No prekonáva ju krútiacim momentom, ktorý dosahuje v prípade modelu B 25 maximum až 430 Nm. Stovka vďaka tomu padne za 5,9 sekundy. Tuner sa aktuálne chystá na ďalšie verzie triedy A, venovať sa bude aj naftovým kúskom.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×