Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brabus ladí Mercedes A 250 na 270 koní

Kompakt dostal ostrejšie tvarovaný bodykit, dvadsaťpalcové disky kolies, kvarteto výfukových koncoviek a upravený dvojliter.
22 4 príspevky 07.12.2018 / Marek Pokrývka

Portfólio športových áut trojcípej hviezdy obohatil v septembri nový vstupný model. Do rozrastajúcej sa rodiny Mercedes-AMG pribudol hatchback A 35, ktorý momentálne prichádza do predaja na viacerých trhoch. Dočasne sa stáva špičkou ponuky. Na tejto pozícii vymieňa model A 250, no pre ten ponúka Brabus balík B 25 zmenšujúci rozdiely medzi dvojicou vozidiel.

Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov 22 fotografií v galérii Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov Zdroj: Brabus

Známy tuner vybavil Áčko vlastnými označeniami, no okrem toho mu dal tiež veľký predný spojler a extra dielce v nárazníku. V bočnej časti karosérie mohutné disky kolies. Predstavený exemplár obúva dvadsiatky, firma však pre kompakt ponúka aj viacero menších ráfikov. Nezabudla ani na zadnú časť automobilu. V nej sa objavilo veľké strešné krídlo a tiež difúzor, ktorý lemujú štyri koncovky výfuku obalené karbónom. Tie zakončujú potrubie vybavené aktívnymi klapkami.

Vo vnútri zostal Mercedes takmer nedotknutý, došlo akurát na inštaláciu tradičnej bižutérie. Ide napríklad o koberčeky s logom Brabus. Okrem nich ho nesú aj kovové pedále či prahové lišty, ktoré sú podsvietené. Symbol spoločnosti z nemeckého Bottropu sa dostal aj pod kapotu. Zdobí kryt hlavy preprogramovaného motora, ale tiež priepustnejší sací systém.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec ladí úpravca na 199 kW, čo je v prepočte 270 koní. Oproti fabrickej verzii A 35 má teda ešte nejaký hendikep. No prekonáva ju krútiacim momentom, ktorý dosahuje v prípade modelu B 25 maximum až 430 Nm. Stovka vďaka tomu padne za 5,9 sekundy. Tuner sa aktuálne chystá na ďalšie verzie triedy A, venovať sa bude aj naftovým kúskom.


Video
Najnovšie články
Bentley Continental: Návrat modelov V8

Upravené vozidlo má výkon 375 kW (510 k), znížený podvozok, 21-palcové kolesá a bodykit s množstvom karbónových prvkov.

ABT RS5-R Sportback: Vzniknúť má 50 áut

Nemecký výrobca avizuje premiéru zmodernizovaného SUV-kupé, ktoré bude vo veľkej miere kopírovať svojho súrodenca.

Mercedes čoskoro omladí aj GLC Coupé

Zatknutie Carlosa Ghosna dalo nespokojnému Nissanu šancu prehodnotiť rozloženie síl v aliancii s Renaultom. Zdá sa, že už čoskoro sa obidvaja partneri dohodnú.

Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×