Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Brabus ladí Mercedes A 250 na 270 koní

Kompakt dostal ostrejšie tvarovaný bodykit, dvadsaťpalcové disky kolies, kvarteto výfukových koncoviek a upravený dvojliter.
22 4 príspevky 07.12.2018 / Marek Pokrývka

Portfólio športových áut trojcípej hviezdy obohatil v septembri nový vstupný model. Do rozrastajúcej sa rodiny Mercedes-AMG pribudol hatchback A 35, ktorý momentálne prichádza do predaja na viacerých trhoch. Dočasne sa stáva špičkou ponuky. Na tejto pozícii vymieňa model A 250, no pre ten ponúka Brabus balík B 25 zmenšujúci rozdiely medzi dvojicou vozidiel.

Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov 22 fotografií v galérii Hatchback postavil tuner na kolesá s priemerom až 20 palcov Zdroj: Brabus

Známy tuner vybavil Áčko vlastnými označeniami, no okrem toho mu dal tiež veľký predný spojler a extra dielce v nárazníku. V bočnej časti karosérie mohutné disky kolies. Predstavený exemplár obúva dvadsiatky, firma však pre kompakt ponúka aj viacero menších ráfikov. Nezabudla ani na zadnú časť automobilu. V nej sa objavilo veľké strešné krídlo a tiež difúzor, ktorý lemujú štyri koncovky výfuku obalené karbónom. Tie zakončujú potrubie vybavené aktívnymi klapkami.

Vo vnútri zostal Mercedes takmer nedotknutý, došlo akurát na inštaláciu tradičnej bižutérie. Ide napríklad o koberčeky s logom Brabus. Okrem nich ho nesú aj kovové pedále či prahové lišty, ktoré sú podsvietené. Symbol spoločnosti z nemeckého Bottropu sa dostal aj pod kapotu. Zdobí kryt hlavy preprogramovaného motora, ale tiež priepustnejší sací systém.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Dvojlitrový prepĺňaný štvorvalec ladí úpravca na 199 kW, čo je v prepočte 270 koní. Oproti fabrickej verzii A 35 má teda ešte nejaký hendikep. No prekonáva ju krútiacim momentom, ktorý dosahuje v prípade modelu B 25 maximum až 430 Nm. Stovka vďaka tomu padne za 5,9 sekundy. Tuner sa aktuálne chystá na ďalšie verzie triedy A, venovať sa bude aj naftovým kúskom.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×