Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Turbo ponúkne Honda HR-V vo verzii Sport

Nová odroda malého japonského SUV má rovnaký motor ako Civic, disponuje tiež upraveným podvozkom a ostrejším bodykitom.
5 1 príspevok 05.12.2018 / Marek Pokrývka

Honda HR-V absolvovala niekoľko mesiacov dozadu polčasové osvieženie. Omladený model nedávno prešiel našimi rukami, testovali sme dobre známy variant 1.5 i-VTEC. Pri zverejnení detailov o facelifte však automobilka spomínala aj prepĺňanú verziu benzínového štvorvalca. Aktuálne reči pretavila do reality, turbo ponúkne toto malé SUV vo verzii Sport.

Okrem silnejšieho motora došlo pri SUV aj na kolesá a tvary karosérie 5 fotografií v galérii Okrem silnejšieho motora došlo pri SUV aj na kolesá a tvary karosérie Zdroj: Honda

Pod kapotu vozidla sa nasťahoval agregát, ktorý poháňa napríklad Civic. Jeho parametre sa nezmenili. Dosahuje maximálny výkon 134 kW (182 k) a krútiaci moment 240 Nm, v prípade použitia prevodovky CVT je druhá hodnota obmedzená na 220 Nm. Štandardom je šesťstupňový manuál. Dynamické parametre nepoznáme, no nepochybne pôjde o slušný krok vpred oproti atmosfére.

Popri silnejšom motore má Honda HR-V Sport aj mierne upravený podvozok disponujúci technológiou Performance Damper. Malo by ísť o adaptívne stabilizátory, ktoré prinášajú lepšie jazdné vlastnosti. Zmenami prešiel tiež posilňovač riadenia s variabilným prevodom. Volant zostal spolu s väčšinou interiéru zachovaný, na scénu však prišla lepšie tvarovaná hlavica radiacej páky a trio kovových pedálov. V predstavenej verzii došlo aj na červené časti čalúnenia na viacerých vnútorných plochách.

Test Honda HR-V: Aktuálnejší make-up

Druhá generácia jedného z pionierov populárnej kategórie prešla iba drobným omladením, na najdôležitejšiu novinku sa ešte čaká.

Športová odroda japonského SUV disponuje aj čiernymi detailmi namiesto pochrómovaných, čo zahŕňa aj mohutnú priečku medzi svetlami. Rovnakú farbu má ostrejší bodykit. Zahŕňa to predný spojler, nadstavce prahov i zadného nárazníka, spod ktorého vykúkajú dve výfukové koncovky. V lakovaných blatníkoch sa krútia 18-palcové disky kolies s tmavým finišom. Honda zatiaľ neprezradila, aké peniaze bude za prepĺňanú verziu typu HR-V požadovať.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×