Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Turbo ponúkne Honda HR-V vo verzii Sport

Nová odroda malého japonského SUV má rovnaký motor ako Civic, disponuje tiež upraveným podvozkom a ostrejším bodykitom.
5 1 príspevok 05.12.2018 / Marek Pokrývka

Honda HR-V absolvovala niekoľko mesiacov dozadu polčasové osvieženie. Omladený model nedávno prešiel našimi rukami, testovali sme dobre známy variant 1.5 i-VTEC. Pri zverejnení detailov o facelifte však automobilka spomínala aj prepĺňanú verziu benzínového štvorvalca. Aktuálne reči pretavila do reality, turbo ponúkne toto malé SUV vo verzii Sport.

Okrem silnejšieho motora došlo pri SUV aj na kolesá a tvary karosérie 5 fotografií v galérii Okrem silnejšieho motora došlo pri SUV aj na kolesá a tvary karosérie Zdroj: Honda

Pod kapotu vozidla sa nasťahoval agregát, ktorý poháňa napríklad Civic. Jeho parametre sa nezmenili. Dosahuje maximálny výkon 134 kW (182 k) a krútiaci moment 240 Nm, v prípade použitia prevodovky CVT je druhá hodnota obmedzená na 220 Nm. Štandardom je šesťstupňový manuál. Dynamické parametre nepoznáme, no nepochybne pôjde o slušný krok vpred oproti atmosfére.

Popri silnejšom motore má Honda HR-V Sport aj mierne upravený podvozok disponujúci technológiou Performance Damper. Malo by ísť o adaptívne stabilizátory, ktoré prinášajú lepšie jazdné vlastnosti. Zmenami prešiel tiež posilňovač riadenia s variabilným prevodom. Volant zostal spolu s väčšinou interiéru zachovaný, na scénu však prišla lepšie tvarovaná hlavica radiacej páky a trio kovových pedálov. V predstavenej verzii došlo aj na červené časti čalúnenia na viacerých vnútorných plochách.

Test Honda HR-V: Aktuálnejší make-up

Druhá generácia jedného z pionierov populárnej kategórie prešla iba drobným omladením, na najdôležitejšiu novinku sa ešte čaká.

Športová odroda japonského SUV disponuje aj čiernymi detailmi namiesto pochrómovaných, čo zahŕňa aj mohutnú priečku medzi svetlami. Rovnakú farbu má ostrejší bodykit. Zahŕňa to predný spojler, nadstavce prahov i zadného nárazníka, spod ktorého vykúkajú dve výfukové koncovky. V lakovaných blatníkoch sa krútia 18-palcové disky kolies s tmavým finišom. Honda zatiaľ neprezradila, aké peniaze bude za prepĺňanú verziu typu HR-V požadovať.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×