Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan jemne zmodernizoval typ Murano

Facelift obišiel technickú stránku a v interiéri zasiahol akurát materiálu a multimediálny systém. Ani navonok neboli zmeny radikálne.
25 3 príspevky 04.12.2018 / Marek Pokrývka

Návštevníci tohtoročného autosalóne v Los Angeles mohli pod vlajkou značky Nissan vidieť okrem ostatných členov aktuálneho portfólia aj omladený sedan Maxima. Detaily o ňom prezradil výrobca zhruba mesiac pred premiérou, k ďalšiemu faceliftu sa vyjadril až priamo na výstavisku. Polčasové osvieženie absolvoval typ Murano dosahujúci v USA slušné predaje.

Predná časť automobilu má ostrejšie tvary a nové LED svetlá 25 fotografií v galérii Predná časť automobilu má ostrejšie tvary a nové LED svetlá Zdroj: Nissan

Japonský producent svoje SUV zmodernizoval len jemne. Tvarovo zostalo takmer všetko po starom, prepracovaná je akurát maska chladiča s hranatejším segmentom v tvare písmena V a susedný nárazník. Ten dostal ostrejšie výrezy obsahujúce LED hmlovky a pochrómovanú priečku. Najvýraznejšou retušou prešli svetlá, ktoré využívajú na oboch koncoch karosérie diódovú architektúru. Súčasťou detailných úprav sú tri prídavné odtiene laku a nové disky kolies s priemerom 18 alebo 20 palcov.

Zvnútra sa vozidlo zmenilo ešte menej. Nissan siahol po modernejšej verzii infotainmentu, ktorej súčasťou je navigácia využívajúca trojrozmerné zobrazovanie budov i satelitné snímky. Na strane bezpečnosti sa objavil komplexný balík Safety Shield 360. V prípade špičkovej verzii Platinum došlo aj k nasadeniu nových drevených obkladov a úprave koženého čalúnenia, ktoré môže mať vzorované stredy a kontrastné prvky na bočných okrajoch sedadiel či lakťových opierok.

Nissan Maxima: Chystá sa modernizácia

Veľký japonský sedan dostane podľa prvej fotografie väčšiu masku chladiča, ostrejšie tvarovaný nárazník a diódové svetlomety.

Technická stránka zostala nedotknutá. Murano opúšťa brány fabriky naďalej výhradne s atmosférickým benzínovým šesťvalcom, ktorý dokáže zo zdvihového objemu 3,5 litra vytiahnuť maximálny výkon 193 (263 k) a krútiaci moment 325 Nm. Motor je spriahnutý s bezstupňovou prevodovkou Xtronic. Štandardne poháňa predné kolesá, verzia AWD je za príplatok. K cenám jednotlivých vyhotovení omladeného SUV sa zatiaľ Nissan nevyjadril.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×