Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota a Honda predali v USA menej áut

Toyota a Honda zaznamenali v USA slabý november, hoci ešte v októbri ich predaj stúpol. Pod tento vývoj sa podpísalo viacero faktorov.
04.12.2018 / TASR

Predaj nových áut Toyota a Honda v USA v novembri klesol, uviedli v pondelok obe japonské automobilky. To signalizuje celkové oslabenie na trhu. Dôvodom je nárast cien áut a zvýšenie úrokových sadzieb.

Odbyt Toyota Motor sa v novembri znížil o 0,6 percenta na 190 423 vozidiel, uviedla automobilka. V októbri sa predaj ešte zvýšil o 1,4 percenta. Dôvodom bol pokles dopytu po modeloch Prius a Camry. Predaj Honda Motor v novembri padol o 0,5 percenta na 120 534 áut.

Odbyt áut vlani klesol o dve percentá v porovnaní s rekordným rokom 2016, keď sa v USA predalo 17,55 milióna vozidiel. Experti počítajú s ďalším znížením v tomto roku. Záujem o výmenu starších vozidiel za nové totiž vädne po takmer desaťročí vysokého predaja áut. Navyše nárast úrokových sadzieb a obchodné clá spôsobujú zdražovanie.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×