Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota a Honda predali v USA menej áut

Toyota a Honda zaznamenali v USA slabý november, hoci ešte v októbri ich predaj stúpol. Pod tento vývoj sa podpísalo viacero faktorov.
04.12.2018 / TASR

Predaj nových áut Toyota a Honda v USA v novembri klesol, uviedli v pondelok obe japonské automobilky. To signalizuje celkové oslabenie na trhu. Dôvodom je nárast cien áut a zvýšenie úrokových sadzieb.

Odbyt Toyota Motor sa v novembri znížil o 0,6 percenta na 190 423 vozidiel, uviedla automobilka. V októbri sa predaj ešte zvýšil o 1,4 percenta. Dôvodom bol pokles dopytu po modeloch Prius a Camry. Predaj Honda Motor v novembri padol o 0,5 percenta na 120 534 áut.

Odbyt áut vlani klesol o dve percentá v porovnaní s rekordným rokom 2016, keď sa v USA predalo 17,55 milióna vozidiel. Experti počítajú s ďalším znížením v tomto roku. Záujem o výmenu starších vozidiel za nové totiž vädne po takmer desaťročí vysokého predaja áut. Navyše nárast úrokových sadzieb a obchodné clá spôsobujú zdražovanie.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×