Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota a Honda predali v USA menej áut

Toyota a Honda zaznamenali v USA slabý november, hoci ešte v októbri ich predaj stúpol. Pod tento vývoj sa podpísalo viacero faktorov.
04.12.2018 / TASR

Predaj nových áut Toyota a Honda v USA v novembri klesol, uviedli v pondelok obe japonské automobilky. To signalizuje celkové oslabenie na trhu. Dôvodom je nárast cien áut a zvýšenie úrokových sadzieb.

Odbyt Toyota Motor sa v novembri znížil o 0,6 percenta na 190 423 vozidiel, uviedla automobilka. V októbri sa predaj ešte zvýšil o 1,4 percenta. Dôvodom bol pokles dopytu po modeloch Prius a Camry. Predaj Honda Motor v novembri padol o 0,5 percenta na 120 534 áut.

Odbyt áut vlani klesol o dve percentá v porovnaní s rekordným rokom 2016, keď sa v USA predalo 17,55 milióna vozidiel. Experti počítajú s ďalším znížením v tomto roku. Záujem o výmenu starších vozidiel za nové totiž vädne po takmer desaťročí vysokého predaja áut. Navyše nárast úrokových sadzieb a obchodné clá spôsobujú zdražovanie.

(TASR)


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×